Vidím si stěžoval na odposlechy v souvislosti s Kubiceho zprávou. Neuspěl

22.05.2012 16:17

Ústavní soud (ÚS) po více než pětiletém zkoumání odmítl stížnost poslance Jana Vidíma (ODS) proti odposlechům při vyšetřování úniku takzvané Kubiceho zprávy. Policie Vidímovy hovory sledovala, když se snažila zjistit, kdo zprávu vynesl do médií.

Vidím si stěžoval na odposlechy v souvislosti s Kubiceho zprávou. Neuspěl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Vidím
reklama

Pod ústavní stížnost se podepsala i tehdejší Vidímova poslanecká asistentka. Také její hovory vyšetřovatelé monitorovali. Ústavní soudkyně Dagmar Lastovecká nakonec stížnost označila za zjevně neopodstatněnou, jak vyplývá z databáze soudu.

Pražský soud chybu neudělal

Stížnost směřovala proti rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 5, který v září 2006 povolil 46 odposlechů a záznamů telekomunikačního provozu. Podle Vidíma šlo o nezákonný postup a citelný zásah do soukromí. S únikem informací prý on ani asistentka neměli nic společného.

Podle Ústavního soudu, který stížnost dostal v listopadu 2006, pražský soud nijak nechybil. Šlo totiž o vyšetřování závažného činu. "Z obsahu spisu vyplývá, že soud návrhu státního zástupce věnoval patřičnou pozornost a měl snahu striktně dodržet příslušná zákonná ustanovení," stojí v usnesení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

4:43 V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

Řadu týdnů ParlamentníListy.cz bedlivě mapují dění v ODS. To se oproti zvyklostem přesunulo z centra…