Víme, kolik lidí je smutných z Nečasova konce

19.06.2013 12:06

Společnost SANEP provedla aktuální průzkum nálad veřejnosti v souvislosti s politickou krizí, vzniklou po zatčení pravé ruky premiéra Nečase Jany Nagyové. Bleskový průzkum ukázal, že drtivá většina veřejnosti vítá odstoupení premiéra Petra Nečase a výrazná většina podporuje vypsání předčasných voleb.

Víme, kolik lidí je smutných z Nečasova konce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-premiér Petr Nečas
reklama

Na první dotaz, zjišťující souhlas s demisí premiéra Nečase, odpovědělo 65,6 procenta jednoznačně ano. Dalších 15,9 uvedlo odpověď „spíše ano“, celkem tedy demisi schvaluje 81,5 procenta dotázaných. Spíše negativně se k Nečasově demisi vyjádřilo 9,5 procenta a jednoznačně ji odmítlo pouhých 5,8.

Celá zpráva ZDE

Jako řešení vzniklé politické krize vidí výrazná většina rozpuštění sněmovny a vypsání předčasných voleb. Vyslovilo se pro něj 62,8 procenta. 15,5 pak vidí cestu v pokračování stávající koalice, 12,6 procenta by nejraději vidělo přechodnou úřednickou vládu. 2,6 procenta by preferovalo, aby byla sestavením nové vlády pověřena ČSSD.

Společnost SANEP k výzkumu poznamenává, že pokračování Nečasovy vlády preferují výhradně pravicoví voliči, zejména voliči ODS a TOP 09. Zdaleka však ne všichni. Předčasné volby či úřednickou vládu totiž kromě voličů levice a nevoličů preferuje i významná část pravicových sympatizantů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

13:26 Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

Socha maršála Koněva je pryč a poslanec Jaroslav Foldyna se zlobí. Přesun pomníku z veřejného prostr…