Víme více o sebevraždě na Ministerstvu práce a sociálních věcí

04.02.2014 9:40

V budově Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) se včera večer oběsil jeden z řadových zaměstnanců úřadu. ParlamentnímListům.cz to potvrdil mluvčí ministerstva Petr Sulek. Podle něj však tato událost neměla v žádném případě spojitost s personálními změnami nové ministryně, jak spekuluje deník Blesk.

Víme více o sebevraždě na Ministerstvu práce a sociálních věcí
Foto: Martin Kovář
Popisek: Budova MPSV

Deník Blesk informoval, že v pondělí okolo devatenácté hodiny v ministerské budově v ulici Na Poříčním právu zasahovali policisté, kteří zde nalezli oběšeného muže.

Lékaři se muže snažili oživit

„Ostraha nalezla v budově osobu, která se pokusila o sebevraždu. Na místo vyjela záchranka, která se snažila muže oživit,“ uvedla k případu policejní mluvčí Jana Rösslerová. Podle deníku byly oživovací pokusy neúspěšné a muž zemřel.

Jeho sebevražda, jak bulvár spekuluje, může souviset s personálními změnami, které po nástupu nové vlády probíhají na jednotlivých resortech. Současně ovšem připouští, že právě nová ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová (ČSSD) se ve srovnání se svými kolegy v personálních čistkách spíše drží zpět, jelikož si prý doposud přivedla jednu náměstkyni.

Mluvčí vyloučil souvislost s personálními změnami

Nová ministryně nezvedala telefon. Kdo se ale vyjádřil, byl mluvčí ministerstva Petr Sulek. „Můžeme potvrdit, že skutečně k této události včera po devatenácté hodině došlo a byla to osobní tragédie toho člověka. Jednalo se o řadového zaměstnance ministerstva. V žádném případě tato událost však neměla spojitost s personálními změnami nebo čistkami, jak píše deník Blesk. Šlo skutečně o řešení jeho osobní záležitosti,“ řekl ParlamentnímListům.cz mluvčí.

Jak zjistily ParlamentníListy.cz, nejde o první případ sebevraždy zaměstnance MPSV. V srpnu 2012  spáchal sebevraždu Jiří Král, který na ministerstvu vedl oddělení sociálně pojistných systémů. Tělo bylo tehdy nalezeno v jeho bytě, přivolaní policisté vyloučili cizí zavinění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kup

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…