Ministerstvo zdravotnictví se pustilo do boje proti alkoholu. Plánuje omezit reklamu, a to tak, že by v ní již nesměly být žádné živé bytosti a vysílat by se mohla pouze mezi 22. hodinou večerní a 6. hodinou ranní. Tento zákon vyvolal velkou nevoli i mezi vinaři, zakázána by totiž měla být i reklama na všechny akce spojené s vínem, na tradiční košty vína i slivovice.
Foto:
Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch
reklama
„Na Ministerstvu zdravotnictví se asi všichni doslova zbláznili. Připravují totiž zákon, který má drakonicky omezit propagaci všech druhů alkoholu. Tedy vína, piva i slivovice. A přiznám se, že větší snůšku nesmyslů jsem už dlouho neviděl,“ uvedl senátor Ivo Valenta na svém facebooku.
Návrh zákona mimo jiné znamená, že by vinaři již nemohli propagovat své víno. „Ale ministr jde ještě dál. Chce zakázat také bezplatné nabízení vzorků alkoholických nápojů široké veřejnosti za účelem jejich propagace. Jinými slovy, vzkazuje k nám na Moravu, že chce zrušit všechny tradiční košty vína a slivovice. Se svými kolegy jsme proto spustili petici, ke které se může připojit každý, kdo se chce společně s námi postavit proti této regulační chobotnici české vlády. A já jako senátor využiji všech svých možností, abych takový nesmyslný zákon zarazil hned ve výskoku,“ řekl pro Dobrý den s Kurýrem Ivo Valenta. Petici je možné podpořit zde.
Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.