Víno, bicykly a sebevrazi v Praze. První den Kuberova Senátu rozhodně nebyla nuda

15.11.2018 19:02 | Zprávy

První den nového Senátu Parlamentu ČR pod předsednictvím Jaroslava Kubery rozhodně nebyl nudný. Dopoledne komora probírala aktuální politickou situaci a hned po obědě přišly na řadu dva návrhy, které se snažily eliminovat rozbujelé snahy o výchovu národa k abstinenci. Byl přijat návrh, prolamující striktní zákaz alkoholu pro cyklisty. Hlasování bylo vyústěním dlouholeté snahy senátora Ivo Valenty, který vzal téma šikany cyklistů za své a usiloval o její zmírnění.

Víno, bicykly a sebevrazi v Praze. První den Kuberova Senátu rozhodně nebyla nuda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senát po volbách 2018, už s nově zvolenými senátory

Jako první se projednával návrh na změnu pravidel pro kouření v restauracích. Za skupinu předkladatelů jej představoval senátor Ivo Valenta. Podstatou bylo schválení dvou výjimek z dosavadního absolutního zákazu kouření.

Tou první bylo zavedení tzv. „kuřáren“, prostor bez obsluhy, které by byly stavebně odděleny a kde by hosté mohli kouřit. Druhou pak byla pravidla v tzv. „malých stravovacích zařízeních“, do 80 metrů čtverečních plochy pro zákazníky. V nich by se kouřit mohlo, ovšem pouze za předpokladu, že by se v nich nepodávalo jídlo.

Třetí změna se pak netýkala kouření, ale alkoholu. „Za třetí pak dochází k odstranění nesmyslné povinnosti hospodského za škody, které způsobí host pod vlivem alkoholu v okamžiku, kdy opustí restaurační zařízení,“ řekl při představování návrhu senátor Ivo Valenta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jakub Vosáhlo

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co je pro vás s vaším platem 50 tisíc?

A myslíte, že se ze všeho dá prostě jen vykoupit? Co třeba odevzdat ten řidičák, což jste jeden čas sliboval a pro příště jezdit předpisově a nelhat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seznamte se. Piráti nasadili „celebritu“. Veřejnost je v šoku

18:20 Seznamte se. Piráti nasadili „celebritu“. Veřejnost je v šoku

Že politické strany využívají v předvolební kampani celebrity, už asi nikoho nepřekvapí. SPOLU pomáh…