Visegrádská čtyřka je budoucností Evropy, myslí si poslanec Jiří Kobza

30.01.2019 12:56

Pozvání do pořadu Na prahu změn, které ParlamentníListy.cz jako jediné z velkých médií monitorují, přijal Jiří Kobza. Místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), geolog, podnikatel a bývalý diplomat.

Visegrádská čtyřka je budoucností Evropy, myslí si poslanec Jiří Kobza
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jiří Kobza

V pořadu hovořili o české zahraniční politice, Evropské unii, Visegrádské čtyřce, českých národních zájmech, politických neziskových organizacích, migraci, islámu nebo také vlastenectví.

Jiří Kobza také popsal své začátky v politice. „Rozhodl jsem se, že je nejvyšší čas začít dělat něco, co mě baví, tak jsem si se svoji přítelkyní otevřel malou obchodní firmu a začal jsem obchodovat s moravským vínem. Když jsem ale potom viděl, kam nás Nečasova a Sobotkova vláda vede, tak mě popadla zoufalost. Říkal jsem, že s tím něco musím dělat, protože naše civilizace se hroutí. Tak jsem začal spolupracovat s Tomiem Okamurou, ještě když byl v Úsvitu, ale poté, co se rozpadl, jsme se rozhodli, že založíme druhou stranu, a tak jsme v červnu roku 2015 založili SPD,“ řekl jeden ze zakladatelů hnutí. 

  • další z vysílání ZDE
V pořadu také zhodnotil stav současné Evropy. „Je vidět, že se Evropa opravdu začíná rozpadat a já si myslím, že spolupráce V4 s Rakouskem, Itálií a některých balkánských zemí je cestou dál, jak se ubránit.“
 
Moderátora pořadu Stanislava Novotného zajímalo, o jaké státy by ideálně V4 rozšířil. „Určitě Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko a Itálie,“ řekl Jiří Kobza.
 
Celý díl pořadu si můžete poslechnout zde.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…