Vítězství Trumpa: První ohlas Hradu. A vtípek o Schapirovi

09.11.2016 8:22

Emoce hýbají sociálními sítěmi poté, co je téměř jasné, že prezidentské volby vyhraje republikánský kandidát Donald Trump.

Vítězství Trumpa: První ohlas Hradu. A vtípek o Schapirovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hradní mluvčí a spoluautor knihy Tato země je naše Jiří Ovčáček
reklama

„Lež a nenávist lze porazit. Normální Američané nám ukázali, že lze porazit mocenský konglomerát prolhaných médií a nabubřelé pseudoelity. Dokažme i my v roce 2018, že umíme porazit souručenství médií a tzv. elit,“ uvedl v souvislosti s prezidentskými volbami v USA mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček.

Další komentář na svůj facebookový profil sdělil i protiislamista Martin Konvička. „Vy jste tady v pohodě, plantážníci, ale dovedete si představit, jak se asi cítí Hitlary? A agent Herman? a TÁNÍČKA FISCHEROVÁ?“ rýpal Konvička.

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl si pak rýpl do velvyslance USA Andrewa Schapira. „Zeman si teď dosluhujícího velvyslance USA jistě vychutná,“ uvedl. A nechybělo ani šťouchnutí do České televize. „Zpravodaj ČT v USA Martin Řezníček je zralej na letenku do Prahy a přeřazení do maskérny,“ uvedl. 

„Svět, jak ho známe, skončil,“ řekl k výsledkům voleb ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský.

Oproti němu radost sdílí bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek. „Krásné ráno! Takovýhle týden neklidu si opravdu nechám líbit,“ napsal si na svůj facebookový profil.

„Jen mezi námi, brexit i Trump ukazují jednu věc: Průzkumy jsou pro kočku. Až budou u nás volby, doufám, že nikdo jim nenaletí a nebude se ve strachu o propadnutí hlasu vyhýbat volbě údajně ‚malých a rebelských‘ stran, které jsou dle průzkumů outsidery. Průzkumy lžou. Kdyby Britové i Američané volili dle průzkumů a se strachem o propadnutí hlasu, nikdy by si nemohli zvolit dle svého srdce. Volit se má tak, jak cítíme; ne tak, jak velí průzkum placený veřejnými penězi,“ podotkla k průzkumům, které favorizovaly Clintonovou, ekonomka Markéta Šichtařová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„K*ndy.“ Jde o Zemana. Tvrdá dohra tiskovky Babiše

15:42 „K*ndy.“ Jde o Zemana. Tvrdá dohra tiskovky Babiše

Česká republika snižuje počet ruských diplomatů na pražské ambasádě podle té české v Rusku. Novinář …