Vize babišovce pro vedení sněmovny: Vládní strany po jednom místě, o dvě zbylá se ostatní poperou

25.11.2013 21:37 | Zprávy
autor: vam

Hnutí ANO ustoupí a přenechá sociální demokracii post ministra zahraničí. V diskusním pořadu ČT24 Hyde park to dnes večer uvedl poslanec hnutí ANO Martin Kolovratník, donedávna ředitel pardubického studia Českého rozhlasu. Ten také uvedl, že nebude hlasovat pro to, aby se Miroslav Kalousek stal místopředsedou sněmovny, nebo to, že uplatněním protikorupčních opatření by stát každým rokem mohl ušetřit až 200 miliard korun.

Vize babišovce pro vedení sněmovny: Vládní strany po jednom místě, o dvě zbylá se ostatní poperou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na první schůzi sněmovny také zazněla státní hymna

Kolovratníka prý při první návštěvě budovy sněmovny nepříjemně překvapilo, že lidé, kteří se ve sněmovních prostorách pohybovali, chodili zamračení a navzájem se nezdravili.

Na otázku, zda bude hlasovat pro Miroslava Kalouska na post místopředsedy sněmovny, odpověděl, že Kalousek nebude jeho favoritem. Tvrdil, že dohoda ANO, ČSSD a KDU-ČSL na zvolení vedení sněmovny se týká jen postu předsedy sněmovny, kterým má být zvolen poslanec sociální demokracie Jan Hamáček a dvou postů místopředsedů - jeden připadne poslankyni ANO Jaroslavě Jermanové a jeden šéfovi lidovců Pavlovi Bělobrádkovi.  

O zbylé dva posty místopředsedů se kandidáti podle Kolovratníka „poperou“. „To bude pravá demokracie, to se mi na tom líbí,“ poznamenal Kolovratník s tím, že své kandidáty na post místopředsedy sněmovny nominovaly všechny strany zastoupené ve sněmovně. Za hnutí Úsvit je to jeho předseda Tomio Okamura, za ODS Miroslava Němcová, za KSČM Vojtěch Filip a za TOP 09 Miroslav Kalousek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …