Vláda bude rozhodovat o ohraničení věku pro odchod do důchodu

05.09.2016 6:29 | Zprávy
autor: vam, čtk

Vláda dnes bude rozhodovat o ohraničení věku pro odchod do důchodu, už ve středu se koaliční strany dohodly na hranici dosažených 65 let. Souhlas změna získá zřejmě i v Parlamentu. Návrh novely zákona počítá s možností hranici posunovat podle výpočtu doby dožití pojištěnců, v penzi mají žít průměrně čtvrtinu života. Podle návrhu by demografické zprávy měly vznikat každých pět let, na vládách pak bude, jak se s informacemi vypořádají.

Vláda bude rozhodovat o ohraničení věku pro odchod do důchodu
Foto: Archiv PL
Popisek: Úřad vlády ČR

Ministři také projednají návrh na jmenování členů správních rad pojišťoven a zprávu o stavu vodního hospodářství. Vláda bude také rozhodovat, zda se má místě dosud plánovaného suchého poldru nedaleko Teplic nad Bečvou na Přerovsku vyrůst přehrada Skalička. Pokud by v sobě měla trvale vodu, mohla by pomáhat i v boji proti suchu. Pokud by byla poldrem, částečně by řešila pouze povodně. Místní ekologové již dříve uvedli, že stavba přehrady může mít nepříznivý dopad na život v Bečvě i na její vodní tok.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Referendum

Paní senátorko, zajímal by mě váš názor na uzákonění referenda u nás? Jste nebo nejste pro? A z jakých důvodů jste případně proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Může jet jako fotograf.“ Koníček se prezidentovi v Partii vymstil

14:35 „Může jet jako fotograf.“ Koníček se prezidentovi v Partii vymstil

Hosty druhé hodiny nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli Patrik Nacher (ANO), Miro…