Vláda chce zdražit mýtné pro nákladní auta o desetinu. Dopravci jsou proti

17.08.2014 6:09 | Zprávy
autor: vam, čtk

Vláda chystá od příštího roku zdražení mýtného pro nákladní auta. Ceny půjdou nahoru až o deset procent, uvedla v sobotu Česká televize (ČT). Ministerstvo dopravy tím chce získat 600 milionů korun na další stavby, dodala ČT.

Vláda chce zdražit mýtné pro nákladní auta o desetinu. Dopravci jsou proti
Foto: Petr Kupka
Popisek: Ilustrační foto

„Teď je ta doba, kdy zdražení musí přijít, protože začaly klesat výběry do fondu dopravní infrastruktury," řekl televizi ředitel odboru pozemních komunikací Ministerstva dopravy Milan Dont. Zvýšení kopíruje kumulativně inflaci, která nebyla v minulých letech využita, dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Dotace

Není problém s přidělováním dotací na straně EU, která je přiděluje? Proč se tady pořád řeší přidělování Babišovi. Jestli je neoprávněné, jak to, že mu je někdo přiděluje? Neměla by si v tom udělat pořádek hlavně EU? Podle mě jsou stejně skoro všechny dotace černá díra. Proč je nezrušit úplně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokud bude hořet Ukrajina, bude hořet i Moskva.“ Zelenskyj zasáhl Rusko

15:47 „Pokud bude hořet Ukrajina, bude hořet i Moskva.“ Zelenskyj zasáhl Rusko

Útok bezprecedentního rozsahu ve čtvrtek zasáhl ruskou metropoli. Ukrajina v noci vyslala na Rusko …