Vláda do toho šlápla. Pomoc zavřeným i dětem. A Rakousko jako vzor

08.02.2021 20:17 | Zprávy
autor: nab

Babišův kabinet dnes jednal o aktuálním vývoji epidemie a příslušných opatřeních. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na tiskové konferenci po jednání kabinetu oznámil, že vláda žádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o třicet dnů, jelikož situace „není vůbec dobrá“. Jednou z prioritních otázek byl také návrat žáků do škol. Ministři se také shodli na bonusu pro lidi v karanténě ve výši 370 korun denně.

Vláda do toho šlápla. Pomoc zavřeným i dětem. A Rakousko jako vzor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

„Po dlouhé době jsme nepřijímali žádná zpřísnění či úpravy krizových zákonů směrem k utahování. Snažili jsme se do konce dotáhnout některá opatření, která mají za cíl motivovat a pomoci nám všem zvládat epidemii,“ oznámil ministr vnitra Jan Hamáček.

Na to navázal s tím, že vláda proto jednala o prodloužení nouzového stavu. „To vše ale není možné, abychom udělali bez základního právního rámce. Proto vláda schválila, že požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dnů do 16. března,“ pokračoval vicepremiér. Pro schválení prodloužení nouzového stavu zatím hledá vláda v Poslanecké sněmovně podporu.

Upozornil, že epidemiologická situace se nevyvíjí dobře. „Situace není dobrá, máme vysoký počet nově nakažených i vysoký počet hospitalizovaných a i lidí na JIP,“ zdůraznil, že neprodloužení nouzového stavu by znamenalo v tomto případě „katastrofu“.

Jednou z klíčových priorit je otázka návratu žáků do škol. Ministerstvo školství připravilo materiál, který dává dohromady pravidla, podle nichž by to bylo možné. „Shodli jsme se, že první by se měli vrátit studenti maturitních ročníků. Postupně pak ročníky další. Shodli jsme, že návrat nemůže negativně ovlivnit vývoj epidemie,“ uvedl s tím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…