Vláda ignoruje ústavu. Ani neví, jestli balíček podepíše Klaus, upozornil Filip

06.11.2012 13:54

Na tiskové konferenci KSČM vystoupil její předseda Vojtěch Filip a předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik. Filip upozornil, že i kdyby daňový balíček prošel Poslaneckou sněmovnou, nic to neznamená, jelikož o něm musí rozhodnout i Senát a prezident.

Vláda ignoruje ústavu. Ani neví, jestli balíček podepíše Klaus, upozornil Filip
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu KSČM bylo veselo

„Vláda ignoruje ústavu,“ prohlásil Filip. Podle něj je jasné, že kabinet Petra Nečase si neuvědomuje, že hlasování o daňovém balíčku nebude vyřešeno, i kdyby prošel Poslaneckou sněmovnou, protože o něm ještě bude hlasovat Senát, pak pravděpodobně sněmovna znovu, a nakonec jej musí podepsat prezident.

„To, že vládní poslanci vynechali z přemýšlení prezidenta republiky, je mi upřímně líto,“ řekl předseda komunistů. Proto ani případné jednání o rozpočtu nemá smysl ani s daňovým balíčkem bez podpisu prezidenta. „Česká republika se ocitla v krizi. Není to krize, která by byla vnesena ze zahraničí, je to krize vládnutí, nekompetentnosti a neschopnosti této vlády,“ rozohnil se Filip.

„Odchod této vlády by byl pravým požehnáním,“ doplnil Kováčik. Občané by tak mohli znovu rozdat karty. „My to říkáme řadu měsíců, kdy diskutujeme s občany. Z těchto diskuzí jasně plyne, že občané jsou touto vládou velmi a velmi přidušováni,“ okomentoval.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

O Německu si nedělám iluze

Naopak si myslím, že je strůjcem stávající ekonomické krize, ale lze mu vyčítat, že chce svým lidem pomoci? Není spíš smutné, že to nedělají i ostatní? To, že na to nemají je to, co by se mělo řešit, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hasí, hasí, ale „Harrachov“ dál hoří. Pekarová a Ukrajinky

10:21 Hasí, hasí, ale „Harrachov“ dál hoří. Pekarová a Ukrajinky

Není to pravda, ukrajinské ženy se přestěhují, až v okolí Harrachova najdou ubytování, hasí reportáž…