Vláda mj. projedná rozšíření pravomocí Vojenského zpravodajství

16.03.2020 6:40

Rozšířením pravomocí Vojenského zpravodajství, které by mělo dostat na starosti obranu České republiky v kybernetickém prostoru, se dnes podle programu bude zabývat vláda. Vojenská tajná služba by díky novele měla pravomoc kybernetického protiútoku. Kabinet projedná také novelu energetického zákona, jež zavádí nový registr zprostředkovatelů, který má pomoci pročistit energetický trh od takzvaných šmejdů. Registr má vést Energetický regulační úřad. Lze očekávat, že vláda bude též hovořit o vývoji situace ohledně šíření nového typu koronaviru.

Vláda mj. projedná rozšíření pravomocí Vojenského zpravodajství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto
reklama

Dodatečně na program schůze kabinet zařadil návrh zákona, který by podle organizace Transparency International (TI) mohl pomoci premiéru Andreji Babišovi (ANO) ve sporu o jeho údajný střet zájmů. Podle nové předlohy o evidenci skutečných majitelů firem by byl Babiš považován za vlastníka svěřenských fondů, do kterých vložil skupinu Agrofert, ale nikoliv za vlastníka samotného holdingu, uvedla už v lednu TI.

Ministerstvo spravedlnosti tehdy zdůraznilo, že zákony nepřipravuje tak, aby nahrávaly konkrétním lidem. Podle TI ministerstvo předlohu přepracovalo, jde ale jen o formulační změny a dílčí úpravy.

I kvůli rozpočtovým dopadům vláda zřejmě nepodpoří návrh poslanců Trikolóry, podle kterého by zaměstnanci a živnostníci mohli přispívat na svým blízkým ve starobním nebo invalidním důchodu jedním procentem ze svých příjmů. Částka by se jim odečetla z daní.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…