Dodatečně na program schůze kabinet zařadil návrh zákona, který by podle organizace Transparency International (TI) mohl pomoci premiéru Andreji Babišovi (ANO) ve sporu o jeho údajný střet zájmů. Podle nové předlohy o evidenci skutečných majitelů firem by byl Babiš považován za vlastníka svěřenských fondů, do kterých vložil skupinu Agrofert, ale nikoliv za vlastníka samotného holdingu, uvedla už v lednu TI.
Ministerstvo spravedlnosti tehdy zdůraznilo, že zákony nepřipravuje tak, aby nahrávaly konkrétním lidem. Podle TI ministerstvo předlohu přepracovalo, jde ale jen o formulační změny a dílčí úpravy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Taky by mě zajímalo, co bude s důchody
Ale ne teď, ale za 10-20-30 let? Bude na ně? Proč teď kritizujete vládu za důchody, když sami jste pro důchodovou reformu neudělali nic, ani teď ani když jste byli ve vládě?
Další články z rubriky
9:06 „Účelovka vlády!“ Vondráček rozmetal korespondenční volbu: Milion hlasů doma nikoho nezajímá
Korespondenční volba pro Čechy v zahraničí? Vládní koalice ji protlačila, opozice bránila obstrukcem…
- 8:58 Wollner domňoukal. Dobiášová o pekle v ČT a dozimetru
- 7:36 „Nevzdáme to.“ Dominik Hašek i Emma Smetana. Milion chvilek jde do boje s opozicí
- 21:25 Lipavský a Černochová na kanálu ODS. Hrůza z růstu Stačilo!
- 12:30 Zděšení rodiče si posílají leták, který v Praze našli ve škole
- 11:44 Na opozici „pustili plyn“. Akce s podporou poslance TOP 09