Vláda nezvýší platy hygienikům? Rizikové! A tohle je ještě horší, zuří odboráři

31.12.2021 6:30 | Zprávy
autor: čtk

Odbory kritizují, že zdravotníkům na nižších pozicích a pracovníkům v sociálních službách porostou platy jen o 700 korun místo dříve slíbených 1400 korun. Vadí jim také zmrazení platů pro hygieniky, kteří jsou státními úředníky, a nezdravotnické pracovníky nemocnic. Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

Vláda nezvýší platy hygienikům? Rizikové! A tohle je ještě horší, zuří odboráři
Foto: Reprofoto: CNN Prima News
Popisek: Vlastimil Válek ve vysílání CNN Prima News

Vyjádření Ministerstva zdravotnictví ČTK zjišťuje. Lékařům pracujících v hygienické službě ale platy přesto stoupnou asi o 15 000 korun, odměna se jim bude vypočítávat podle jiných tabulek.

Vláda ve středu rozhodla o růstu platů pro příští rok, zdravotníkům porostou o šest procent, učitelům o dvě procenta a ostatním státním zaměstnancům většinou o 700 korun. Státním úředníkům a ústavním činitelům platy příští rok neporostou.

„Za velmi rizikové v našem resortu považujeme zvláště nezvýšení platů zaměstnancům hygienické služby. Jejich role je v boji s pandemií nemoci covid-19 nezastupitelná a motivace velmi nízká," uvedl svaz. Hygienické stanice zaměstnávají 2 300 lidí, loni stoupl počet jejich pracovníků o 134 tabulkových míst. Na zvýšení platů lékařů pracujících na krajských hygienách a ve Státním zdravotním ústavu ministerstvo ve svém rozpočtu počítá se 17,2 miliony korun. Dojde totiž ke zrušení speciálních platových tabulek, které jejich odměny dříve stanovily.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…