Vláda platí reklamu EU z peněz daňových poplatníků, udeřili Svobodní

15.6.2022 2:37 odp. | Ze sítí

Svobodní se opřeli do připravovaného českého předsednictví v Radě EU. Nelíbí se jim nejen to, kolik peněz vláda utratí za naše předsednictví z kapsy daňových poplatníků, ale také to, že si za státní peníze kabinet Petra Fialy udělá pořádnou propagaci.

Vláda platí reklamu EU z peněz daňových poplatníků, udeřili Svobodní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Svobodných Libor Vondráček

„Titanic se potápí, ale na palubě se stále tančí,“ ironicky poznamenal Libor Vondráček, předseda Svobodných. „Celkové výdaje na předsednictví EU vyjdou na 2,25 miliardy a vláda si v rámci toho udělá pořádné PR, vždyť sebepropagace za peníze občanů funguje úspěšně i v Evropské unii samotné,“ dodal Vondráček, který zároveň upozornil na to, že ministr pro evropské záležitosti zadal nadlimitní veřejnou zakázku, v rámci které chce za více jak 15 milionů korun nakoupit komunikační kampaň pro české předsednictví. 
 

Anketa

Má vláda zastropovat ceny pohonných hmot i za cenu, že na to bude doplácet z rozpočtu?

95%
3%
hlasovalo: 14631 lidí
„Za peníze daňových poplatníků bude vláda jistě propagovat, jak skvěle předsednictví zvládá a jak bychom bez EU nemohli přežít,“ předpokládá předseda Svobodných. Jedním dechem připomněl také to, že po příchodu kabinetu Petra Fialy došlo k navýšení rozpočtu na organizaci celého předsednictví o 400 milionů Kč. 
 
Podle Libora Vondráčka to však není jediný nesmyslný státní výdaj na propagaci. Ministerstvo pro místní rozvoj vedené pirátským předsedou Ivanem Bartošem hodlá utratit 2 miliony Kč za moderní a inovativní audiovizuální dílo, které bude možné užívat na k tomu určených zařízeních virtuální reality. „Cílem zadavatele je ovlivnit u cílové skupiny smýšlení o fondech Evropské unie pozitivním směrem, tedy že členství v EU a projekty podpořené z fondu EU mají smysl a jsou přínosné lidem v českých regionech,“ píše se v zadávací dokumentaci s tím, že poptávané video musí navíc pracovat s prostorovým zvukem. 
 
„Částka to na první pohled není vysoká. Ale neměla by jít vláda příkladem v omezování zbytečných a hloupých výdajů? Absurdit není nikdy dost,“ kroutí hlavou nad další propagaci EU placených ze státní kasy Libor Vondráček. 
 

Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Proč se tak díváte?“ Ceny v Německu. Ne, nezdá se vám to, v Česku platíte víc

18:20 „Proč se tak díváte?“ Ceny v Německu. Ne, nezdá se vám to, v Česku platíte víc

Jsme jedničky v Evropě! Nejen nejvyššími cenami elektřiny, ale aspirujeme i na další komodity. Předb…