Vláda posoudí, zda má ČNB určovat parametry úvěru na bydlení

16.01.2017 6:23

Česká národní banka by měla od července získat pravomoc určovat parametry úvěru na bydlení. Novelu zákona o ČNB dnes projedná vláda, v současnosti centrální banka vydává parametry pro úvěry na bydlení formou doporučení. Ministři budou také rozhodovat o poskytnutí půjčky 40,5 miliardy korun Mezinárodnímu měnovému fondu, která má nahradit předchozí půjčky fondu. Peníze by měly jít z devizových rezerv České národní banky a stát by měl za ně nabídnout záruku. Peníze ČR půjčovala MMF i v předchozích letech.

Vláda posoudí, zda má ČNB určovat parametry úvěru na bydlení
Foto: Česká národní banka
Popisek: Česká národní banka, logo.

Vláda také posoudí návrh novely zákona o knihovnách, podle které by Národní knihovna v budoucnu měla kromě každé nové vydané tištěné knihy archivovat i publikace pořízené elektronicky. Potvrdit by vláda měla jmenování bioložky Evy Zažímalové do čela Akademie věd ČR. Ujmout by se řízení vědecké organizace měla letos 25. března.

S rozpory několika institucí, včetně čtyř ministerstev, předkládá věcný záměr zákona s návrhem, aby na schválení konkrétní lokality pro hlubinné úložiště jaderného odpadu v ČR mohl mít v určité fázi vliv i Senát, ministerstvo průmyslu a obchodu.

Kabinet probere také plán plnění úkolů v oblasti bydlení, strategii regionálního rozvoje a národní akční plán adaptace na změnu klimatu.

Před zasedáním kabinetu ve Strakově akademii uctí premiér Bohuslav Sobotka s dalšími sociálními demokraty na Václavském náměstí památku studenta Jana Palacha, od jehož sebeupálení uběhlo 48 let.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec si nechal zjistit chystanou Klausovu stranu. Pak se s Dienstbierem smáli, kdo je tu čučkař

14:54 Moravec si nechal zjistit chystanou Klausovu stranu. Pak se s Dienstbierem smáli, kdo je tu čučkař

Hosty druhé části nedělních Otázek Václava Moravce byli senátor Jiří Dienstbier z ČSSD a poslanci Ra…