Vláda posoudí změnu volebního zákona reagující na spor Drábové

26.06.2017 6:13

Změnu volebního zákona, na jejímž základě by nově vysocí představitelé státních orgánů mohli být zároveň krajskými zastupiteli, dnes projedná vláda. Poslanecký návrh podporovaný ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) vznikl na základě sporu jeho úřadu o mandát předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové ve středočeském zastupitelstvu. Pře vznikla kvůli odlišnému znění volebního a služebního zákona, Drábová se funkce zastupitelky vzdala po slibu vrcholných politiků, že zákon změní.

Vláda posoudí změnu volebního zákona reagující na spor Drábové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost

Kabinet se vrátí k návrhu na navýšení nouzových zásob ropy a také posoudí návrh na koncepci českého zastoupení na světové výstavě Expo v Dubaji 2020. Schválit by měl výsledek výběrového řízení na generálního komisaře, ve kterém zvítězil šéf minulé výstavy v Miláně František Jiří Potužník.

Ministerstvo vnitra požádá kabinet o 67 milionů korun z rozpočtové rezervy, aby policejní složky vyšetřující kybernetickou kriminalitu mohly získat nové posily. Letos chce policie získat 62 nových lidí, příští rok pak dalších 41. V roce 2020 by se tak podle koncepce boje s kyberkriminalitou počítačové kriminalitě mělo věnovat 195 specialistů.

Ministři by měli schválit také akční plán strategie restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje a návrh ministerstva školství na převod peněz v jeho kapitole pro potřeby sportování mládeže.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Důležité srovnání s rokem 1969: Publicista odhaluje stejné typy ideologů. Byly tehdy a jsou prý i dnes. A jsou to tyto...

16:20 Důležité srovnání s rokem 1969: Publicista odhaluje stejné typy ideologů. Byly tehdy a jsou prý i dnes. A jsou to tyto...

„Potlačením demonstrací 21. srpna 1969 skončily veškeré naděje na reformu komunistického režimu v ja…