Vláda potřetí tento týden projedná opatření ke koronaviru

26.03.2020 6:44

Potřetí v tomto týdnu se dnes uskuteční jednání vlády. Na mimořádném zasedání by měli ministři probírat další možná mimořádná opatření k omezení dopadů šíření nového typu koronaviru v České republice. O epidemii dnes bude prostřednictvím videokonference jednat také Ústřední krizový štáb.

Vláda potřetí tento týden projedná opatření ke koronaviru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto
reklama

Vláda tento týden zasedla už v pondělí, kdy prodloužila do 1. dubna platnost všech dosavadních opatření přijatých v souvislosti s šířením koronaviru včetně například omezení volného pohybu na veřejnosti. Shodla se také na legislativě, kterou se v úterý zabývala Sněmovna a ve středu Senát.

Na úterním mimořádném jednání se kabinet zabýval jen novelou zákona o České národní bance, který by měl bance umožnit podpořit stát při vydávání dluhopisů. Měla by totiž dostat možnost obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančním trhu a nakupovat tak například státní dluhopisy.

Epidemii koronaviru bude dnes řešit také Ústřední krizový štáb. Zasedání bude mít formu videokonference. Naposledy štáb jednal v úterý, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) ve Sněmovně nabídl opozičním stranám, aby ve štábu obsadily tři odborná místa. Členy Ústředního krizového štábu jsou mimo jiné náměstci ministrů, policejní prezident, generální ředitel Hasičského záchranného sboru nebo předseda Správy státních hmotných rezerv.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus ml.: Jako národ jsme přežili mnoho krizí a přežijeme i pandemii

14:14 Klaus ml.: Jako národ jsme přežili mnoho krizí a přežijeme i pandemii

Poslanec Václav Klaus ml. v pátek dopoledne uvedl, že na prahu zdravotnické katastrofy je nutné si p…