Vláda pozastaví ratifikaci ACTA, oznámil premiér Nečas

06.02.2012 14:59 | Zprávy
autor: par, čtk

Premiér Petr Nečas oznámil, že vláda pozastaví ratifikační proces obchodní dohody proti padělatelství ACTA. Chce prý, aby vláda celou věc ještě analyzovala.

Vláda pozastaví ratifikaci ACTA, oznámil premiér Nečas
Foto: Vojtěch Brtnický
Popisek: Stovky lidí protestovaly v centru Prahy proti dohodě ACTA

Dohodu ACTA podepsalo Česko v Tokyu a v rámci internetové komunity se proti tomu vzápětí zvedla vlna nevole. Lidem vadí, že smlouva narušuje svobodu internetu a že byla podepsána bez předchozí veřejné diskuse. V maskách Guye Fawkese se proti smlouvě ACTA protestovalo už v několika městech, kde se angažovala i Česká pirátská strana. Obdobné protesty v Polsku si vyžádaly tamní zastavení ratifikace smlouvy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozpočtové určení daní

Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Popáleninu, ať jim shoří auto nebo ať zažijí válku. Fotograf Vrabec má přání pro ty, kdo slavili s pyrotechnikou

19:54 Popáleninu, ať jim shoří auto nebo ať zažijí válku. Fotograf Vrabec má přání pro ty, kdo slavili s pyrotechnikou

Petr Vrabec pracující jako fotograf pro Pirátskou stranu nesl vidinu silvestrovských oslav velmi těž…