Vláda projedná jmenování nového rektora Jihočeské univerzity

26.01.2020 8:50

Vláda v pondělí projedná jmenování nového rektora Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (JČU). Měl by se jím stát Bohumil Jiroušek, který je nyní prorektorem pro vnitřní hodnocení. Jirouškovo funkční období má začít od dubna a mělo by trvat čtyři roky. Aby mohl do čela školy nastoupit, musí s tím souhlasit vláda a prezident. Žádný český prezident dosud kandidaturu rektora po schválení vládou nezamítl.

Vláda projedná jmenování nového rektora Jihočeské univerzity
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání vlády
reklama

V čele JČU by měl Jiroušek nahradit Tomáše Machulu, který školu vedl jedno funkční období a nyní se již o funkci neucházel. Jiroušek byl jediným kandidátem. Akademický senát ho podpořil 23 hlasy z 37.

Sedmačtyřicetiletý Jiroušek spojil s JČU dosud prakticky celý profesní život. Po gymnáziu v Benešově studoval v Českých Budějovicích pedagogickou fakultu, kterou ukončil s titulem magistr v roce 1995. Následně pokračoval v doktorandském programu a postupně docílil až nejvyššího možného akademického titulu profesor. Po svém zvolení do čela univerzity řekl, že by chtěl navázat na práci jejího současného vedení. Škola má podle něj potenciál v pestré nabídce svých studijních programů.

Jihočeská univerzita vznikla v roce 1991. Nabízí studium na osmi fakultách – pedagogické, zdravotně sociální, zemědělské, filozofické, přírodovědecké, teologické, ekonomické a fakultě rybářství a ochrany vod. Univerzitu nyní navštěvuje přibližně 9500 studentů.

Jiroušek by se měl stát sedmým rektorem JČU. Kromě funkce prorektora je na univerzitě zároveň odborným garantem oborů kulturní a kulturální studia. Odborně se zaměřuje především na dějiny historického myšlení a na moderní středoevropské dějiny a kultury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noro Fridrichová, tohle je bulvár! Hvězda ČT to děsně schytala za Maláčovou. Od vlastních

14:55 Noro Fridrichová, tohle je bulvár! Hvězda ČT to děsně schytala za Maláčovou. Od vlastních

Má 168 hodin vysílat to, co politici řeknou, když se jich zrovna nikdo na nic neptá? Po výroku minis…