Vláda projedná návrhy na změnu rozpočtových pravidel

11.04.2012 6:25

Vláda dnes projedná novelu zákona o rozpočtových pravidlech, která by měla zlepšit správu veřejných financí. Cílem normy je úprava sestavování a fungování rozpočtu jako součásti integrovaného informačního systému státní pokladny. Zavedení nových pravidel si vyžádá ze státního rozpočtu 950 milionů korun.

Vláda projedná návrhy na změnu rozpočtových pravidel
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Koaliční vláda se dohodla o svém pokračování. Zatím tedy nepadne

Nově zákon upravuje podřízení účtů některých právnických osob souhrnnému účtu státní pokladny, který je veden v České národní bance. Všechny účty v ČNB by tak měl vést Pozemkový fond České republiky, státní fondy, příspěvkové organizace. Povinně by měly vést účet pro příjem dotací u ČNB územní samosprávné celky, dobrovolné svazky obcí, regionální rady regionů soudržnosti, veřejné výzkumné instituce, veřejné vysoké školy a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

Ministři se budou také zabývat přípravami ústavního zákona o rozpočtové zodpovědnosti, tedy vznikem finanční ústavy. Zákon by měl například zřídit národní rozpočtovou radu, zpřísnit rozpočtová pravidla pro místní samosprávy nebo zavést maximální limit pro výši vládního dluhu. Kabinet dále projedná analýzu o zrychlení energetické výstavby. Analýza navrhuje například při povolovacím procesu přesunout některé pravomoci z obcí a krajů na národní úroveň. Existuje také možnost sloučení územního řízení s procesem posouzení vlivů na životní prostředí. Vláda rovněž posoudí materiál o dopravní infrastruktuře kolem jaderné elektrárny Temelín.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

20:14 „Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

Václav Klaus mladší se dnes stal terčem verbálních útoků, když šel uctít památku padlých na Národní …