Vláda projevila zodpovědnost, notovali si politici na ČT

21.09.2011 22:32

Vládní koalice se překvapivě rychle shodla na podobě státního rozpočtu pro rok 2012. Přestože Věci veřejné hrozily, že pro něj hlasovat nebudou, pokud Státní fond dopravní infrastruktury nedostane 9 miliard korun navíc, podařilo se najít kompromis.

Vláda projevila zodpovědnost, notovali si politici na ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus u řečnického pultu ve sněmovně
reklama
„Pro mě je to důkazem toho, že vláda nakonec rozhodla velmi zodpovědně," řekla místopředsedkyně sněmovního rozpočtového výboru Helena Langšádlová (TOP 09) v pořadu Události, komentáře. A souhlasil s ní i ministr dopravy Pavel Dobeš (VV), kolem kterého byly až do konce ty největší otazníky.

Ideální to není 

„Je třeba také říct, že to není tím ideálním řešením, rozhodně nelze říct, že by ministerstvo dopravy vyhrálo," uvedl Dobeš. „Stále platí to, co jsem říkal. SFDI opravdu potřebuje 8,8 miliardy, aby mohl dokončit některé projekty a nemusel vracet peníze v roce 2015. Je to ale rozhodnutí nás všech, my na sebe bereme zodpovědnost, pokud se stane, že něco budeme muset vracet, i když to bude méně," dodal.

Sledujeme téma Rozpočet


Oba politici pevně doufají, že tento krok může koalici do budoucna stmelit. Podle stávajících odhadů však nebude růst ekonomiky takový, s jakým počítá momentální podoba rozpočtu. Langšádlová ale považuje za dobré rozpočet schválit a změnám se přizpůsobovat až během roku

„Musíme začít od příjmů a to je něco, čemu se současná vláda brání," myslí si ekonomický expert ČSSD Jiří Havel. Podle něj musí Česká republika jít stejnou cestou jako vyspělé země - hlavně zavést progresivní daň.


Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informace

19:13 „Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informace

Na to, že spolek Milion chvilek připravuje demonstraci proti zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem p…