Vláda prý prodala naši zemi. Proč?

15.07.2015 13:44 | Zprávy
autor: vef

Sociolog a politolog Petr Hampl se na serveru Literarky.cz ohlédl za uplynulým týdnem, a to ve svých „buransko-sociologických postřezích“. „Vítejte v Potěmkinometternichově,“ píše.

Vláda prý prodala naši zemi. Proč?
Foto: Archiv PH
Popisek: Petr Hampl

Již desítky let nebylo rozdělení mezi vládou a lidem v České republice tak hluboké jako dnes. A vláda se po několika týdnech manévrování pochlapila k jasnému prohlášení, že hranice nezavře, bude přijímat i ty kolonisty, kteří představují dramatické bezpečnostní riziko a ani řecká tragédie ji nepřinutí přemýšlet o výjimce ze zavedení eura. V listopadu 1989 bylo v našich zemích více příznivců pokračování Jakešova režimu, než kolik lidí dnes podporuje tyto vládní kroky,“ poznamenává úvodem Hampl. 

Podle Hampla v této situaci ministr vnitra Chovanec objevil sympatie ke svým předchůdcům Bachovi a Metternichovi a začal vyhrožovat občanům. „O nic jiného se nejedná. Šibeničky a popravčí špalky, jakkoliv je lze pokládat za nechutné, byly v posledních 20 letech běžnou součástí demokratické diskuse. Nyní už nebudou. Od nynějška má hranice svobody určovat policie, nechal se slyšet ministr Chovanec,“ píše Hampl s tím, že nyní by byl na místě exemplární proces s odpůrci. K němu ale dle něj nedojde. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Co tím přesně myslíte?

Myslím tím, co jste prohlásil, a to, že u armády musí být jasně dané kompetence i odpovědnost. Ono teď snad nejsou? A co tedy přesně navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minář svolává Letnou. Ale pozor: Lidé už před ním varují

11:08 Minář svolává Letnou. Ale pozor: Lidé už před ním varují

„Je třeba ukázat naši kolektivní sílu,“ šéf spolku Milion chvilek Mikuláš Minář svolává na 21. březn…