Vláda rozhodne, zda obnoví muniční sklad v Květné na Svitavsku

24.11.2014 6:27

Vláda se bude dnes zabývat obnovením muničního skladu v Květné na Svitavsku, kam by měla být převezena munice z areálu ve Vrběticích na Zlínsku, jehož část v říjnu vybuchla. V Květné by mohlo být uskladněno asi 2800 tun munice. Zbytek munice si z Vrbětic odvezou její majitelé, nebo bude zničena, řekli v minulých dnech ministr obrany Martin Stropnický a jeho náměstek Tomáš Kuchta.

Vláda rozhodne, zda obnoví muniční sklad v Květné na Svitavsku
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na návštěvě muničního skladu armády v Hostašovicích na Moravě, který po technické stránce střeží firma Trade FIDES, po té fyzické vojenská policie
reklama

Provoz areálu v Květné by mohl stát podle odhadu asi 100 milionů korun ročně. V areálu ve Vrběticích je podle pyrotechniků téměř 7000 tun munice.

Vládě budou podle Kuchty předloženy dvě varianty řešení. Jednou z nich je, že by areál v Květné byl převeden na Ministerstvo vnitra. Druhou variantou je, že by se armáda o sklad starala, dokud v něm bude umístěna munice z Vrbětic. Policii by v takovém případě mohla při hlídání munice vypomoct armáda.

Kabinet rovněž dostane informaci o personální změně na pozici vedoucího útvaru Interní audit a inspekce na Ministerstvu financí. Dosavadní šéf útvaru Karel Korynta rezignoval 7. listopadu. Nahradit jej má dosavadní vedoucí oddělení auditu prostředků migračních fondů Lucie Veselá.

Na programu je též nařízení vlády, které řeší sjednocení podmínek pro poskytování úvěrů na opravy bytů a domů v případech postižení živelní pohromou. Ministři se budou zabývat i uvolněním peněz na odstranění škod po letošním sesuvu půdy na jižní Moravě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

11:57 Zemřelý očkovaný důchodce: Profesor Hořejší ukazuje prstem. A Lukáš Pollert se ozval, padlo slovo „vražda“

Očkování nemá stoprocentní účinnost. Přesvědčil se o tom bohužel senior na Jablonecku, který i po oč…