Vláda se nedohodla na navýšení rozpočtu policie kvůli Vrběticím

23.02.2015 18:51 | Zprávy
autor: čtk, mp

Vláda se dnes nedohodla na navýšení rozpočtu policie o asi 44 milionů korun v souvislosti s výbuchem muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku. O peníze žádal ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se ale postavil proti navýšení rozpočtu. Kabinet se k tomuto bodu vrátí za dva týdny, až Chovanec dodá podrobnější analýzu.

Vláda se nedohodla na navýšení rozpočtu policie kvůli Vrběticím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání vlády.Na programu byla kromě jiného Národní strategie kybernetické bezpečnosti Česka na období let 2015 až 2020

"My jsme dnes ten bod přerušili, skutečně to byl jeden z mála bodů, kde jsme se nedokázali shodnout," uved na tiskové konferenci po jednání kabinetu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Babiš si podle něj vyžádal podrobnější informace o tom, jak se zatím využívaly peníze, které vláda na sanaci muničního areálu uvolnila.

Policie má více práce

"Já samozřejmě hlídám peníze daňových poplatníků a bohužel ty Vrbětice to vypadá, že to bude asi nejdražší sklad v Evropě nebo možná na světě," řekl dnes novinářům Babiš k tomu, proč zatím nechce uvolnit další finance. Částky, které uvádí Chovanec, se mu prý nezdají. Připomněl, že už se kvůli výbuchům vydaly desítky milionů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jednatel firmy

Pokud bych přijal vaši tezi, že jste se stal jednatelem firmy a nemáte s ní nic společného, což z právního hlediska není pravda, ale pokud bych tomu věřil, znamenalo by to, že jste se stal bílým koněm, uvědomujete si to? A udělal jste to vědomě nebo nevědomě? Upřímně nevím, co je horší.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Živě z Bruselu: „Vy jste tak marná, že vás ani Rusko nechce“

13:39 Živě z Bruselu: „Vy jste tak marná, že vás ani Rusko nechce“

Před kamerami CNN Prima News to vřelo. Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná si tvrdě vjela d…