Vláda se sejde po klíčovém jednání sněmovny nad změnami daní

07.11.2012 6:10

Koaliční vláda se na své pravidelné středeční schůzi má zabývat státním rozpočtem na příští rok. Ministři se sejdou dvacet minut po konci jednacího dne Poslanecké sněmovny. V té době už zřejmě bude jasné, zda poslanci po týdny trvající krizi podpořili vládní balíček daňových změn.

Vláda se sejde po klíčovém jednání sněmovny nad změnami daní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání vlády
reklama

Právě dlouhotrvající neschopnost balíček prosadit vedla před dvěma týdny k tomu, že vládla stáhla z parlamentu původní návrh rozpočtu. Toto pondělí pak na mimořádné schůzi vlády ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) představil kolegům návrh nový, počítající se škrty přes 40 miliard korun. Vláda tehdy projednávání tohoto návrhu přerušila.

Původní záměry

Sněmovnou by poté, co ODS vyřešila svou vnitřní nejednotu za cenu odchodu nespokojených poslanců ze sněmovny, měl dnes projít balíček obsahující původní vládní záměry. Jsou mezi nimi například zvýšení sazeb daně z přidané hodnoty na 15 a 21 procent či vyšší zdanění lidí s příjmy nad sto tisíc korun měsíčně. Vláda se tak zřejmě na jejich základě vrátí k původnímu, ze sněmovny už mezitím staženému, návrhu rozpočtu na rok 2013, bude ale upraven a bude počítat s nižším růstem hrubého domácího produktu. Čas předložit jej zákonodárcům má do 23. listopadu.

Kromě rozpočtu a současné politické situace by se vláda měla zabývat například informací o finančním krytí výdajů na provoz datových schránek, žádostí o částečné uvolnění peněz vázaných v letošním rozpočtu ministerstva spravedlnosti či jmenováním některých soudců.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…