Vláda stanoví výši důchodů, probere i sčítání lidi v roce 2021

30.09.2019 6:53

Vláda by dnes měla schválit nařízení, podle kterého se v příštím roce zvýší důchody, zabývat se bude například i předpisem upravujícím sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021. Kabinet má na programu i projednání zprávy o stavu kybernetické bezpečnosti ČR za rok 2018, kterou mu předložil Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Úřad v něm za nejvýznamnější původce kyberhrozeb v Česku označuje cizí státy, především aktéry napojené na Čínu a Rusko.

Vláda stanoví výši důchodů, probere i sčítání lidi v roce 2021
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto
reklama

Podle vládního nařízení by si všichni penzisté měli od ledna polepšit o 371 korun a k tomu by se jim měla o 5,2 procenta zvýšit procentní výměra důchodu, v níž se odrážejí odpracované roky a výše výdělků. Průměrný starobní důchod se má zvednout o 900 korun. U lidí s penzí pod 13.426 korun bude přidání menší. Starobní, invalidní a pozůstalostní penze pobírá v Česku kolem 2,9 milionu lidí.

Vláda by se měla vrátit i k řadě zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Před třemi týdny jejich projednávání odložila kvůli neúčasti prezidenta úřadu Miloslava Kaly. Na programu je i zpráva o stavu lesa a lesního hospodářství v ČR. Ministerstvo životního prostředí pak předkládá materiál, podle kterého chce od letošního září do konce roku 2021 financovat výzkum v boji se suchem 29,3 miliony korun.

Kabinet se dnes odpoledne schází po týdenní odmlce způsobené cestou premiéra Andreje Babiše (ANO) do Spojených států.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

13:55 Milan Kubek se obrátil do kamery ČT: Tvrdý lockdown, jinak hrozí zhroucení i kritické infrastruktury. Lidé začnou bojovat o životy. Umřete i na slepé střevo

Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib, prezident České l…