Vláda už prý splnila dvě třetiny protikorupční strategie

4. 8. 2012 20:50

Sedmdesát procent úkolů, který si vládní kabinet předsevzal v protikorupční strategii, je splněno. Strategie má přitom celkem 88 bodů, což znamená, že do konce července jich bylo splněno 62.

Vláda už prý splnila dvě třetiny protikorupční strategie
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

V původně plánovaných termínech se ale nestihlo všechno. Jak upozornily Novinky.cz, prohlásila to předsedkyně Vládního výboru pro koordinaci boje s korupcí Karolína Peake (LIDEM).

"Za podstatné považuje výbor předložení návrhu zákona o dohledu nad financováním politických stran a návrhu zákona o registru přestupků," uvedla pro server Peake. Návrhy by měl kabinet projednat na podzim. Poté by mohly být poslány do legislativního procesu.
 
Zatím však neodsouhlasila návrh Zákona o státním zastupitelství. Podle Peake do konce roku ale i tento návrh zákona vládě předložen bude.
 
Stejně tak Poslanecká sněmovna zatím nedodala návrh na změnu jednacího řádu. Ten by měl znemožnit přidávání přílepků k zákonům, s nimiž nesouvisí. Měl by ukončit i tzv. "porcování medvěda" při němž poslanci do svých regionů posílali prostředky při schvalování zákona o státním rozpočtu.
 
Do konce roku by měly být připraveny také návrhy zákonů o lobbingu, zákon o státních úřednících  a novela trestního zákoníku. Ta by měla obsahovat znovuzavedení účinné lítosti pro korupční trestné činy.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bob
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Totální vynadání novinářům. Kvůli Prymulovi: „Co to píšete? Vždyť to je jinak“

13:22 Totální vynadání novinářům. Kvůli Prymulovi: „Co to píšete? Vždyť to je jinak“

Včerejší titulky v několika médiích patřily epidemiologu Romanu Prymulovi kvůli jeho interview s Mar…