Vládcům italského severu bouchají saze: Naložte imigranty do lodí a odvezte je do Afriky, to vyjde levněji. Stejně to většinou nejsou uprchlíci

16.06.2015 8:21 | Zprávy
autor: vam

Významná italská politická síla Liga Severu chce, aby byli ilegální imigranti vraceni zpět do států severní Afriky. K tomu je ale třeba důkladnější kontrola těch, kteří do země přes Středozemní moře připlouvají. Tvrdí to představitelé pravicové strany Liga Severu. Informoval o tom Český rozhlas. Do Itálie jen za letošní rok přijelo na 50 tisíc běženců z Afriky a Blízkého východu, do konce roku jich ale může být až 200 tisíc.

Vládcům italského severu bouchají saze: Naložte imigranty do lodí a odvezte je do Afriky, to vyjde levněji. Stejně to většinou nejsou uprchlíci
Foto: Archiv
Popisek: Italská vlajka

Podle profesora Stefana Bruna Galliho z Ligy Severu ale političtí uprchlíci tvoří jen čtvrtinu z nich. „Největším problémem současnosti je rozlišit, kdo je politickým uprchlíkem a kdo ilegálním imigrantem. A s tím se současná italská vláda nedokáže vypořádat. Ze všech běženců, kteří se dostali do Itálie, totiž jen každý čtvrtý utíká z válkou postižené země, a má tak právo, aby požádal o politický azyl,“ řekl veřejnoprávnímu rozhlasu jeden z představitelů Ligy Severu, profesor Stefano Bruno Galli, který je také zástupcem lombardského guvernéra Roberta Maroniho.

Naložit je na loď a poslat zpět by vyšlo levněji

Připomněl, že Itálie dostala v uplynulých letech řadu pokut od Evropské unie právě za to, že mnohé imigranty posílala zpět.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…