Vládě demisi, bruselským bastardům smrt. Alláhu nasrat. Okamurovci s přáteli to rozjeli před Hradem

28.09.2015 18:52

REPORTÁŽ Naše vláda je plná slabochů. Islám je lidský odpad. Naše média jsou kanál. To je jen pár hesel z demonstrace proti imigraci a vládě, na které vystoupil šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura na Hradčanském náměstí. V Praze se však protestovalo nejen pod sochou Tomáše Garrigua Masaryka.

Vládě demisi, bruselským bastardům smrt. Alláhu nasrat. Okamurovci s přáteli to rozjeli před Hradem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

„Stop hrobníkům ČR v čele s Bohuslavem Sobotkou,“ stálo na transparentu. Hradčanské náměstí bylo skoro plné, přičemž ho z jedné třetiny zaplnily motorky, prý novodobých „Blanických rytířů“. Za tyto motorkáře se dva stručně vyjádřili: „Alláhu nasrat!“ Pak už náměstím zaburácela snad stovka pekelných strojů a ztratila se v dáli.

Prezidentovy narozeniny

Pod sochou prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka nejdřív posedávali turisté. Popíjeli kelímkáče a pojídali buřty nakoupené na nedalekém tržišti, ale s příchodem většího množství demonstrantů odešli. Nakonec se jich zde sešlo něco přes tisíc. Většina aplaudovala při zmínce o jednasedmdesátých narozeninách prezidenta Miloše Zemana a podepsala se pod hromadné blahopřání. Po obvodu náměstí se ve stáncích také podepisovala petice za referendum za vystoupení ČR z EU.

„Přejeme hodně lásky a sil. Chceme oslavit sté výročí založení Československa s Milošem Zemanem v čele. Proto bych ho chtěla poprosit, aby šetřil silami,“ sdělila Radka Zemanová. Institut strategických slovanských studií, jehož je předsedkyní, demonstraci svolal a ona ji moderovala. Prezident byl požádán, aby využil ústavního práva a odvolal vládu. Na protestu také všichni poukazovali na nově připravovaný zákon o referendu, který prý je v rozporu s požadavky lidí.

Moderátorka se ironicky pozastavila nad názorovým obratem ministra financí Andreje Babiše v pořadu Máte slovo s M. Jílkovou. Prý vykradl všechny myšlenky a přisvojil si je. „Tyto klony mluví, jak se jim to hodí. Volte originály,“ vyzvala.

Vláda rezignovala

U mikrofonu se objevil dost vyhublý Tomio Okamura. „Naše vláda kapitulovala a podřídila se bruselskému diktátu. Souhlasila s tím, že se na našem území budou roztahovat nepřátelští emigranti. Měla by být ukončena válka na Středním východě a uklidněna situace v Africe. Vláda by měla tlačit na to, aby USA ukončily svou rozpínavou zahraniční politiku, která to způsobila,“ řekl. Uprchlíky je prý třeba vrátit do jejich zemí a uzavřít hranice, jinak se ocitneme v největším ohrožení od druhé světové války – v obklíčení muslimů.

„Smrt bruselským bastardům,“ zjevil se na ta slova další transparent. „Smrt vlastizrádcům,“ neslo se davem. „Osobně jsem navštívil dva uprchlické tábory. Bělou pod Bezdězem a Vyšní Lhoty. Není tam ani jeden křesťan, jen samí muslimové,“ doplnil Okamura.

Podle demonstrantů se vláda v Česku chová, jako kdyby byla země protektorátem USA a velvyslanec Andrew Schapiro říšským protektorem. „Schapiro táhni,“ volali všichni.

Miliony do ulic

Podle dalšího mluvčího, sociologa a člena Svobodných Petra Hampla, je třeba dostat do ulic miliony lidí. „To není o tom, jestli nějaká formace získá patnáct poslanců. Odložme ideologie a snažme se oslovovat i lidi z jiného spektra,“ sdělil a dodal: „Nebo se těšíte, až na místě katedrály svatého Víta vyroste vítězná mešita? Nebo až před vašima očima ukamenují holku, co byla znásilněna? Je třeba, abychom hnuli zadky.“ Dav několikrát zařval: „Změna systému.“ Dva demonstranti začali vykřikovat, že demokracie se neosvědčila, takže je třeba silnějšího režimu.

Kritika se nevyhnula ani Turecku, prý podivnému spojenci z NATO, který zabíjí Kurdy, jediné současné protivníky Islámského státu. Za zapojení země v NATO prý může jen a jen první český prezident Václav Havel. Zemanová nakonec dodala: „John Lennon jednou řekl, že má vše dobrý konec, a pokud ne, tak to ještě neskončilo. Je na nás, aby tato situace dobře skončila.“

V Praze se na Václavském náměstí konal také sraz za vystoupení ze Severoatlantické aliance, který svolala iniciativa Ne základnám, a protest proti povinným kvótám pro přerozdělování uprchlíků. Ten na Jungmannově náměstí uspořádala Strana svobodných občanů. Akce u Hradu ale byla největší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jan Rychetský

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

22:06 Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

Lídři Pardubického kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčas…