Vladimir Putin: Trump je ochoten normalizovat vztahy mezi USA a Ruskem. Já také

21. 11. 2016 15:58

Podle ruského prezidenta Vladimira Putina potvrdil nově zvolený americký prezident Donald Trump ochotu normalizovat vzájemné vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy. Putin to sdělil na závěr summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) v peruánské metropoli Lima.

Vladimir Putin: Trump je ochoten normalizovat vztahy mezi USA a Ruskem. Já také
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin
reklama

„Zvolený prezident potvrdil, že je ochoten normalizovat rusko-americké vztahy. Já jsem mu řekl totéž. Nemluvili jsme o tom, kde a kdy se sejdeme,“ uvedl Putin. Následně také poděkoval odcházejícímu prezidentovi Baracku Obamovi za léta společné práce. Řekl mu prý i to, že jej rád uvidí v Rusku, kdykoliv bude chtít a moci. Putin se navíc s Obamou na summitu i sešel, mluvili spolu o Sýrii a Ukrajině. Obama podle všeho Putina vyzval, aby Rusko plnilo své závazky vyplývající z minských dohod. 

Putin po skončení summitu poskytl i své vyjádření ohledně zatčení ruského ministra hospodářství Alexeje Uljukajeva. Ten byl obviněn z korupce. Podle Putina však zatčení nemá žádný dopad na současné privatizační plány ani na prodej podílu v největší ruské ropné společnosti Rosněfť. 

Uljukajev byl zadržen kvůli podezření z přijetí úplatku dva miliony dolarů (přes 50 milionů Kč). Peníze měl dostat za pozitivní posudek k převzetí regionální společnosti Bašněfť firmou Rosněfť. Putin Uljukajeva krátce po zatčení zbavil funkce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

13:26 Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

Socha maršála Koněva je pryč a poslanec Jaroslav Foldyna se zlobí. Přesun pomníku z veřejného prostr…