Vládní KDU-ČSL si dnes v Ostravě zvolí vedení, funkci předsedy obhajuje Jurečka

23.04.2022 6:30

Vládní KDU-ČSL si dnes odpoledne zvolí na sjezdu v Ostravě vedení. Pozici předsedy bude obhajovat ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, který je v čele lidovců od ledna 2020. Zatím je jediným kandidátem, není však vyloučeno, že se někdo ke kandidatuře přihlásí až přímo na sjezdu. Sjezd skončí v neděli.

Vládní KDU-ČSL si dnes v Ostravě zvolí vedení, funkci předsedy obhajuje Jurečka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

Na prvního místopředsedu kandiduje místopředseda Sněmovny i strany Jan Bartošek a o obhajobu se pokusí senátorka Šárka Jelínková. Na řadové místopředsedy má nominace pět lidí, kromě Bartoška a Jelínkové také současný místopředseda a náměstek brněnské primátorky Petr Hladík, poslanec Tom Philipp a náměstek moravskoslezského hejtmana Lukáš Curylo.

Dnes dopoledne vystoupí hosté, například ukrajinský velvyslanec v ČR Jevhen Perebyjnis, polský europoslanec Jan Olbrycht, předsedové koaličních stran či někdejší předseda vlády a Senátu Petr Pithart. Se zprávou předsedy vystoupí Jurečka, projevy budou mít i další lidovečtí členové vlády – ministryně životního prostředí Anna Hubáčková a ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Odpoledne delegáti zvolí nové vedení, večer budou lidovci projednávat stanovy. V neděli se straníci budou zabývat přípravou na podzimní komunální a senátní volby a základním směrem politiky KDU-ČSL.

Dnes dopoledne bude u hotelu Clarion, kde se sjezd koná, přistaveno auto potravinové banky. Účastníci budou moci přispět potravinami či drogerií do sbírky potravin. K zakoupení též budou charitativní ponožky, výtěžek poputuje do pražské základní školy, která vzdělává deset žáků s Downovým syndromem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

15:51 Bruselská kvadratura kruhu. Ne každý vynález je pokrok, varuje Hoffman

POHLED IVANA HOFFMANA Neznalost zákona neomlouvá. A Ivan Hoffman připomíná, že to platí nejen pro ob…