Vládní opatření by uměla i cvičená opice. „Hanba, hnůj, defenestrace,“ znělo na demonstraci. Pak kůň vykadil „koblihu“

01.12.2020 15:26 | Zprávy

REPORTÁŽ Hanba, hnůj, defenestrace. Taková hesla skandovali aktivisté, kteří se zúčastnili úterní demonstrace živnostníků a podnikatelů. Podle hlavního mluvčího celé akce, šéfa Podnikatelských odborů Radomila Bábka, se stáváme banánovou republikou, kde premiér za tento rok zbohatl o čtyři miliardy.

Vládní opatření by uměla i cvičená opice. „Hanba, hnůj, defenestrace,“ znělo na demonstraci. Pak kůň vykadil „koblihu“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Z demonstrace živnostníků a podnikatelů na pražském Klárově a před Úřadem vlády

„Žádáme odstoupení vlády kvůli neschopnosti a nerovnému přístupu k českým občanům,“ řekl mimo jiné předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil Bábek. Stalo se na neohlášené demonstraci v Praze.

Svobodu pro lidi a koně

„Vadí nám, jak vláda nezvládá řízení země v koronakrizi,“ začal Bábek zmíněnou demonstraci na Klárově před památníkem Okřídlený lev. V úterý dopoledne tam naslouchalo jeho slovům přes sto lidí. Někteří s rouškou, jiní bez roušky, ale většinou bez dvoumetrových rozestupů. Někteří měli v rukou vlajky, jedna podnikatelka přivedla koně pokrytého státní vlajkou.

„Vládo, když jste nám znemožnili podnikání, proč nedáte peníze na krmení pro koně. Nemáme na živobytí, natož na krmení koní, kteří po třicet let nádherně reprezentovali naši Prahu a celou Českou republiku,“ bylo mimo jiné napsáno na transparentu u koně. Na dohled davu nestál ani jeden policista.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…