Vládní rada probere koronavirová opatření, zřejmě i nošení roušek

17.08.2020 6:40 | Zprávy

Koronavirová opatření, která mají na podzim umožnit chod společnosti při co nejmenším riziku šíření koronaviru nového typu, dnes probere vládní rada pro zdravotní rizika. V červenci ustavená rada v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO) posoudí postupy pro regionální školství, organizaci činnosti sportovních klubů a ochranu obyvatel domovů seniorů. Rada zřejmě prodiskutuje také možné změny v délce karantény ze 14 dnů na deset či nošení roušek.

Vládní rada probere koronavirová opatření, zřejmě i nošení roušek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rouška na obličej, ilustrační foto

Ministerstvo školství čeká na zasedání rady, aby mohlo po schválení manuálů dokumenty rozeslat ředitelům škol. Během dvou týdnů by měli podle doporučení připravit rozběh nového školního roku. Vláda přitom nechce v případě přibývání nemocných koronavirem znovu školy plošně uzavřít. Jejich chod plánuje regulovat lokálně podle regionálního semaforu.

Rada zřejmě probere i délku karantény. Hygienici a epidemiologové zvažují zkrácení doby karantény, po kterou jsou izolováni lidé, kteří přišli s nemocnými do kontaktu. Nyní jde o dva týdny. Doporučení rady by mohla na následném pravidelném zasedání schválit vláda.

Vedle stálých členů rady se dopoledního jednání ve Strakově akademie zúčastní ministr školství Robert Plaga (za ANO), ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), ministryně školství Jana Maláčová (ČSSD) či šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO).

Od začátku epidemie v březnu se v Česku nakazilo novým koronavirem už téměř 20.000 lidí. Nejnižší denní nárůst potvrzených případů v uplynulém týdnu zaznamenalo ministerstvo zdravotnictví v pondělí, kdy do statistik přibylo 140 nakažených. V úterý už jich ale bylo 287 a počet dále rostl až na čtvrtečních 330, což byla nejvyšší hodnota od 3. dubna. Z bezmála 20.000 nakažených od začátku epidemie se už téměř 70 procent z nemoci vyléčilo. Naopak 397 lidí s novým koronavirem zemřelo, z toho osm minulý týden. U většiny nakažených má nemoc jen lehký průběh.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: čtk

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trafika pro Beka? Ministrovi napsal naštvaný učitel. A nebyl sám

21:13 Trafika pro Beka? Ministrovi napsal naštvaný učitel. A nebyl sám

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) se brání spekulacím, že si v rámci novely zákona o vysokých škol…