Vládní úspory sníží výkon ekonomiky o 0,4 procent, předvídá šéf ČNB

03.04.2012 11:22 | Zprávy
autor: vfe

Rozpočtová opatření vlády letos sníží výkon ekonomiky o 0,4 procentního bodu. Na úterní konferenci v Senátu to uvedl guvernér Miroslav Singer. ČNB očekává letos stagnaci ekonomiky, bez vládních opatření by ekonomika letos podle guvernéra rostla o 0,4 procenta. Uvedla ČTK.

Vládní úspory sníží výkon ekonomiky o 0,4 procent, předvídá šéf ČNB
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Loni podle Singera fiskální konsolidace vlády snížila ekonomický růst o 0,6 procentního bodu na 1,7 procenta. Bez úspor by ekonomika stoupla o 2,3 procenta, vyplývá z prezentace guvernéra.

Vláda se v letošním roce rozhodla srazit výdaje v rozpočtu za téměř 24 miliard korun. Cílem je dodržet letos naplánovaný schodek státního rozpočtu 105 miliard korun a celkový deficit veřejných financí na 3,5 procenta HDP. Bez úspor by mohl podle ministerstva financí schodek rozpočtu stoupnout na 128,6 miliardy korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Vy-EU zaspala

Na to jste přišel až nyní? Nemyslíte, že EU zaspala snad ve všem? A že to hlavní, co se jí daří je destabilizace sama sebe?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A občané mají mlčet? Odpověď Seznamu a dalším, co si stěžují na Babiše

17:22 A občané mají mlčet? Odpověď Seznamu a dalším, co si stěžují na Babiše

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, hodnotí mediální analytička a lektorka Alena Maršálková dopis 21 š…