Vládu by mohl také sestavit Sobotka, myslí si Gazdík

04.04.2012 14:23

Jednou z možností, jak lze řešit nynější koaliční rozkol, je i to, že prezident Václav Klaus pověří sestavením příští vlády předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. TOP 09 a ODS by pak za předem dohodnutých podmínek mohly takový kabinet tolerovat. V on-line rozhovoru na serveru iHned.cz to dnes uvedl šéf poslanců TOP 09 a Starostů Petr Gazdík.

Vládu by mohl také sestavit Sobotka, myslí si Gazdík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

Reagoval tím na otázku čtenáře, který se ho ptal na to, proč se vždy hned mluví o předčasných volbách. Čtenář připomněl, že nejvíc hlasů v minulých sněmovních volbách získala sociální demokracie a míní, že by měla dostat šanci sestavit kabinet. Volby navíc podle tohoto účastníka on-line rozhovoru znamenají pro stát další výdaje.

Spolu s ODS by mohla být vláda ČSSD tolerována

"Naprosto s Vámi souhlasím. Myslím, že jedna z možností je, že by prezident pověřil sestavením vlády předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku a my bychom společně s ODS za předem dohodnutých podmínek tuto vládu tolerovaly. Teoreticky je možná také podpora této vlády od KSČM, VV a přeběhlých poslanců," odpověděl na jeho dotaz Gazdík.

V rozhovoru na iHned.cz řekl mimo jiné i to, že podle jeho osobního názoru už nemá spolupráce s Věcmi veřejnými (VV) smysl. Hodlá se ale podřídit postupu, na němž se shodne poslanecký klub a předsednictvo TOP 09. Gazdík také uvedl, že znechucen věčnými aférami, které tuzemskou politiku provázejí. "A upřímně přemýšlím, jestli má cenu v politice nadále pobývat," dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel domů na jih

14:02 Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel domů na jih

„Budu volit komunisty, jsou sociální. Říkám i našim mladým, s.rte na Piráty! Dříve za dvě stovky vel…