Vládu jedné strany nahradila vláda samostatných elit, myslí si Dienstbier

16. 11. 2012 16:42

Kandidát na prezidenta za ČSSD Jiří Dienstbier komentuje při příležitosti 17. listopadu současné problémy lidí a jejich důvody demonstrovat proti vládě Petra Nečase. Podle něj i po 23 letech od Sametové revoluce existují skupiny privilegovaných, kteří mají lepší podmínky než běžní občané.

Vládu jedné strany nahradila vláda samostatných elit, myslí si Dienstbier
Foto: hns
Popisek: Kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier

"Je velmi smutné, že místo abychom 23 let po sametové revoluci společně slavili, velká část občanů této země musí opět demonstrovat za svá práva a základní sociální jistoty,“ prohlásil Dienstbier.

Podle kandidáta na prezidenta si lidé opět nejsou rovni ani v základních věcech. „Vnímám jako obrovský dluhy vůči ideálům 17. listopadu, že se dnes opět jinak zachází s běžnými občany a jinak s úzkou privilegovanou skupinou vyvolených, ať se to týká zdravotnictví, školství či rovnosti před zákonem,“ uvedl Dienstbier.

Podle senátora tak nelze demonstraci, která se na sobotu chystá, ignorovat. „Vládu jedné strany dnes nahradila vláda samozvaných elit a různých obchodních a finančních skupin. Nelze proto přehlédnout, že neprotestuje nějaká izolovaná skupinka nespokojenců, ale široká skupina odborů, občanských iniciativ a sdružení,“ říká Dienstbier.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

7:15 Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

Ekonom Vladimír Pikora má za to, že lidstvu chtějí vládnout bezdětné ženy. Vychází přitom z opakovan…