Vládu rozkládá mafie ODS, oznamuje deník na titulní straně

06.09.2012 7:28

Šestice poslanců, kteří odmítají podpořit návrh na zvýšení DPH, možná jen efektivně maskuje skutečné motivy odporu proti Petru Nečasovi. V příštím hlasování, které bude spojeno s důvěrou vládě, hodlá daňový balíček odmítnout i Boris Šťastný. Premiér i vláda jako celek totiž přímo ohrožuje zájmy těchto členů ODS, píší Lidové noviny ve svém titulním článku s názvem ´"Bílá" mafie ODS rozkládá vládu´.

Vládu rozkládá mafie ODS, oznamuje deník na titulní straně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Boris Šťastný
reklama

Jádrem skupiny jsou špičky zdravotnické kliky ODS ze středních Čech a Prahy. Patří sem Marek Šnajdr, Petr Tluchoř, Tomáš Úlehla a právě Boris Šťastný. Lidové noviny píší, že jedním z motivů, proč se sedm poslanců, kteří poprvé vyšší DPH podpořili, rozhodlo vystoupit proti, je pravděpodobně trestní oznámení na předraženou zakázku IZIP. To podal v pondělí ministr zemědělství Leoš Heger (TOP 09).

Případ, ve kterém je podezření na škodu kolem 450 milionů korun, putoval na Vrchní státní zastupitelství v Praze, kde ho převzala sama Lenka Bradáčová, známá rychlými zásahy. Z trestního oznámení je zřejmé, kdo o IZIP věděl a rozhodoval. Dlouholetí členové správní rady Šnajdr a Tluchoř se tak mohou cítit v ohrožení.

Nečas: Právě jste mi položil vládu...

Když se premiér dozvěděl o Hegerově oznámení, rovnou mu prý řekl: "Tak jste mi právě položil vládu." A snažil se ho přesvědčit, aby oznámení o pár dní odložil. Hned v pondělí oznámil Úlehla Nečasovi prostřednictvím SMS zprávy, že zákon nepodpoří. Bylo to podle LN jen několik hodin poté, co se dozvěděl o Hegerově rozhodnutí.

Ministerstvo zdravotnictví se k trestnímu oznámení nebude vyjadřovat. Motivy rebelujících poslanců nekomentuje ani premiér Petr Nečas. Sami poslanci tvrdí, že za jejich rozhodnutím stojí pouze odpor k navyšování DPH a jakékoli skryté motivy odmítají.

Poslanci si ale stále nechávají otevřený prostor. Kromě Borise Šťastného nikdo z nich zatím neřekl, že budou hlasovat proti nové výši DPH, i pokud bude hlasování spojeno s důvěrou vládě. Pokud vyjde kabinet zájmům skupině kolem Tluchoře vstříc, může mít nakonec potřebných 101 hlasů, spekuluje deník.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

8:13 Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

TÝDEN V MÉDIÍCH Kde bere člověk, který se nazývá teologem, odbornou kompetenci k tomu posuzovat komp…