Vlajka ve vagině? Něco mnohem horšího, píše známý novinář. Neukazovat dětem

30. 5. 2018 6:10

Marek Přibil, novinář známý z hovorů s Andrejem Babišem na nahrávkách uniklých přes twitterový účet Skupina Šuman, dokáže i po svém odchodu z MF DNES rozčeřit politické vody. Aktuálně svým facebookovým příspěvkem, ve kterém líčí skutečně neuvěřitelný zážitek, který osazenstvo nejmenované nemocnice udělalo s jistou levicovou političkou.

Vlajka ve vagině? Něco mnohem horšího, píše známý novinář. Neukazovat dětem
Foto: usetreno.cz
Popisek: Mobilní telefon - ilustrační foto

Anketa

Vadí vám divadelní představení „Naše násilí, vaše násilí“, které bylo uvedeno v Brně?

94%
6%
hlasovalo: 21762 lidí

Přibil se jako novinář zapsal do povědomí například tvrzením již z roku 2015 „Ti, kteří volili ČSSD ze skepse nad správou země pod kuratelou ODS, dosáhli jen toho, že duo Topolánek–Dalík nahradil dravější a sofistikovanější tandem Sobotka–Pokorný“.

Na jaře 2017 se však na internetu objevily nahrávky, kde Přibil jako redaktor MF DNES hovoří s tehdejším ministrem financí Andrejem Babišem, který současně byl majitelem jeho deníku. Nahrávky zaujaly například Babišovým expresivním vyjadřováním o vládních kolezích. „Příště mi dejte číslo a já tam zavolám a pošlu je do prdele. Marksovou taky, kráva, nic nedělá,“ znělo na nahrávce. Pak doplnil, že něco tedy dělá- žvaní a chlastá. O premiéru Bohuslavu Sobotkovi zase prohlásil „To je největší svině, kterou jsem poznal“.

Po odhalení „kauzy Šuman“ se Marek Přibil stal neplánovaným hrdinou reportáže dua investigativného Slonková- Kubík, které nejprve důmyslnými novinářskými fintami proniklo až ke dveřím Přibilova (prázdného) bytu a pak jej s kamerou honilo po pražském sídlišti za volání „Marku, vyhrožuje vám někdo?“.

Nejnovější Přibilův facebookový komentář reaguje na jeden z vrcholných momentů skandální divadelní hry Vaše násilí, naše násilí. V něm si jedna z hereček vytáhne z vaginy českou vlajku. Ústavní právníci teď řeší, zda tím nebylo spácháno hanobení státního symbolu, ovšem Přibil se na tento dramatický výjev podíval ze zcela jiného pohledu.

„Asi hoši nestrávili noční službu v jisté tuzemské nemocnici,“ píše. Tam se jednoho večera měla o mimořádné pozdvižení postarat „jistá politička“. Další slova Marka Přibila nelze jinak, než citovat doslovně:

„Ta svůj služební Samsung používala nikoliv za účelem divadelního umění, ale prostě. Však vy víte k čemu. Ale občas se všechno pohnojí i při téhle činnosti: Ve stavu vášnivého zaujetí pro (lékaři tomu říkají mango) vklouzl mobilní telefon až příliš hluboko. Levicová politička si nakonec po dvou hodinách řekla, že si raději zajede do špitálu. Problém byl ovšem v tom, že už v čekárně začal telefon zuřivě zvonit. Volal prý Takáč. A myslím, že toho dne se v Událostech, komentářích museli omlouvat, že dotyčná přislíbený hovor nepřímá“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…