Vlajky místo billboardů? Čekáme na verdikt soudu, říká prezident Pavlas

01.09.2017 18:18

Hostem 20 minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl prezident Svazu provozovatelů venkovní reklamy Marek Pavlas. Od dnešního dne mají totiž provozovatelé reklamních ploch pět dní na to, aby billboardy u dálnic a silnic I. třídy odstranili. V případě, že tak neučiní, úřady začnou billboardy podél silnic zakrývat. Odstraňovat je pak budou od přelomu září a října.

Vlajky místo billboardů? Čekáme na verdikt soudu, říká prezident Pavlas
Foto: pixabay.com
Popisek: Billboard - ilustrační foto

Pavlas úvodem zdůvodnil, proč se místo billboardů objevily české státní vlajky. „Ve chvíli, kdy bychom tyto billboardy odstranili, vznikla by nevratná škoda. Je potřeba rozlišovat – billboardy nejde házet do jednoho pytle. Nesouhlasíme s tím, že někteří provozovatelé nadále na billboardech propagují reklamní sdělení. My na reklamních zařízeních prosazujeme nyní motiv státní vlajky,“ sdělil Pavlas.

„My to bereme tak, že se snažíme státu vyjít vstříc. Kdybychom za velké peníze začali fyzicky demontovat, budeme chtít náhradu škody. Nyní čekáme na rozhodnutí Ústavního soudu v celé věci,“ dodal k ústavní stížnosti senátorů Pavlas.

„ŘSD plánuje plochu zaslepit. My to, co jsme udělali, považujeme také za zaslepení. Ale jestli ŘSD bude chtít mít místo vlajky bílou plochu, domluvíme se,“ míní Pavlas. Za zneuctění státního symbolu umístění vlajky nevnímá. „My pomocí té vlajky chceme ukázat tu deziluzi z postoje státu, který podle našeho názoru nedodržuje závazky,“ podotkl. 

Pavlas pak závěrem rozhovoru uvedl, že se domnívá, že billboardy nejsou nebezpečné. „Lidé nejsou hloupí. Oni sami vědí, kdy se na něj můžou podívat a kdy ne,“ podotkl mimo jiné Pavlas a poukázal například na pití za volantem či na zapalování cigarety.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Studená sprcha pro Kmentu. Kniha o Babišovi už nezajímá. Líp se prodává i první díl klavírní školy

6:16 Studená sprcha pro Kmentu. Kniha o Babišovi už nezajímá. Líp se prodává i první díl klavírní školy

Babišovo Palermo mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečn…