Vlaky plné tanků. Rusové se chystají na východ Ukrajiny

11.04.2022 14:29

Očekávaný masivní útok na východ Ukrajiny se podle pozorovatelů blíží, přes běloruské území k místu proudí velké množství ruské vojenské techniky a zesilování příprav hlásí také proruští separatisté v Doněcku a Luhansku.

Vlaky plné tanků. Rusové se chystají na východ Ukrajiny
Foto: Repro Youtube
Popisek: Ruský tank T-72B3

Podle informací serveru BBC.com separatisté zintenzivňují svůj boj proti ukrajinským vládním vojákům. „Zesilujeme naše operace, protože naši civilisté jsou rukojmími situace,“ prohlásil prezident samozvané Doněcké lidové republiky Denis Pušilin.

Anketa

Jste pro zbudování základny NATO na českém území?

3%
96%
hlasovalo: 84228 lidí
Právě na „osvobození“ Luhanské a Doněcké lidové republiky se nyní podle Kremlu ruská armáda soustředí. Obě země Rusko oficiálně uznalo těsně před svým vpádem na Ukrajinu. Na východ Ukrajiny se nyní přesouvá velké množství ruské vojenské techniky.

O pohybu techniky ruských ozbrojených sil informoval proukrajinský běloruský on-line zpravodajský kanál Belaruski Hayun. Ten uvedl, že vlaky naložené vojenskou technikou byly spatřeny na železničních stanicích v hlavním městě Minsku a také na jihovýchodě Běloruska včetně stanic Kalinkaviči, Chojniki a Homel Sever.

Nákladní automobily a tanky byly spatřeny také ve vlaku na železniční stanici Rechytsa na jihovýchodě země. Nedaleko byly dále viděny protiletadlové raketové systémy a obojživelná obrněná vozidla čekající na naložení. Z letiště Baranaviči na západě Běloruska mimo to vzlétlo šest stíhaček a dopravních letounů a z Machulišče u Minsku vzlétlo několik ruských vrtulníků.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jaké jsou důvody pro zvýšení věkové hranice odchodu do penze ?

Jaké jsou důvody pro změny odchodu do penze našich občanů v 68 letech,když v žádném evropském státě není hranice odchodu do penze tak vysoká, přičemž spousta zemí je na tom ekonomicky podstatně hůře ? Nejde ze strany KDU-ČSL o další asociální opatření ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Němcová: Putin je tisíckrát horší než zemětřesení v Turecku

16:36 Němcová: Putin je tisíckrát horší než zemětřesení v Turecku

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) se po ničivém zemětřesení v Turecku a Sýrii pustila do kritiky rus…