Vnitro chce zadat dva nadlimitní tendry bez uveřejnění

21.02.2012 17:45

Ministerstvo vnitra ve středu vládě představí záměr zadat dvě nadlimitní veřejné zakázky v hodnotě celkem přes 70 milionů korun bez uveřejnění. První z nich se týká provozu a správy systému kontaktních míst Czech POINT, které stát využívá pro komunikaci občanů s úřady státní správy. Druhá zakázka souvisí s podporou informačního systému takzvané spisové služby, sdělil ČTK mluvčí ministerstva vnitra Jiří Korbel.

Vnitro chce zadat dva nadlimitní tendry bez uveřejnění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama
Spravovat systém Czech POINT by měl vítěz zakázky v prvním pololetí letošního roku. Předpokládaná cenu tendru je přibližně 48 milionů korun. Hrazena bude z rozpočtu vnitra. "Provoz systému Czech POINT bez zajištěné podpory a údržby dnes již není možný. Jakákoliv nestabilní situace v systému vyvolává jeho neřízený postupný či okamžitý kolaps a v důsledku přerušení poskytování služeb dílčím klientům," uvedl mluvčí. Kontaktní místa Czech POINT umožňují lidem získat například výpis z katastru nemovitostí, obchodního rejstříku či rejstříku trestů. Nyní je těchto míst zhruba 6600.
Podporu systému elektronické spisové služby MV pro roky 2012 - 2013 může podle vnitra zajistit pouze jihlavská společnost GORDIC s.r.o., která je vlastníkem autorských a majetkových práv k informačnímu systému. Předchozí smlouva vypršela ke konci loňského roku, nová bude MV stát 25 milionů. Obdobnou zakázku za 14 milionů by měli podepsat i hasiči.
Systém elektronické spisové služby podle Korbela slouží k zabezpečení například elektronické komunikace s kontaktními místy veřejné správy nebo systémem datových schránek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: aš, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

12:01 „Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

Imunolog Jiří Šinkora se opět zlobí. Tentokrát kvůli strachu, který vláda a odborníci šíří ve spojit…