Vnitro nezná právní základy, rozčílil se Štěpánek. O Červíčkovi rozhodnou i odboráři

18.12.2013 20:17

Ministerstvo vnitra přidalo do ministerské poradní komise, která bude řešit budoucnost současného policejního šéfa Martina Červíčka, člena Nezávislého odborového svazu (NOS). První návrh NOS přitom zamítlo.

Vnitro nezná právní základy, rozčílil se Štěpánek. O Červíčkovi rozhodnou i odboráři
Foto: hns
Popisek: Martin Červíček

"Dne 18. 12. 2013 obdrželo Ministerstvo vnitra podání předsedy NOS Milana Štěpánka, na základě něhož byl senát poradní komise ministra vnitra, určený ve věci přezkumného řízení jmenování Martina Červíčka policejním prezidentem, rozšířen o zástupce odborové organizace NOS," řekl mluvčí Ministerstva vnitra Vladimír Řepka. První zasedání bude mít senát ministerské poradní komise ve čtvrtek.

Projednávat bude nynější dvojvládí policejních prezidentů - jedním z nich je Martin Červíček, dalším je Petr Lessy. Lessy se ale odvolává na to, že mu pracovní poměr u policie nevypršel a jmenování Červíčka bylo tedy zbytečné. Ministerstvo muselo tedy zahájit správní řízení, jelikož se Červíčkovi z postu nechce. Ministerstvo nejprve žádost Nezávislého odborového svazu mít v komisi svého člena zamítlo, nyní ale otočilo.

Ministerstvo nezná právní základy

Podle všeho došlo pouze k nedorozumění - ministerstvu se nelíbilo, že žádost o doplnění člena nezaslal předseda svazu Šťepánek, ani nikdo jiný ze svazu. Úkolu se zhostil Červíčkův advokát a to se ministerstvu nelíbilo. To ovšem šéfa odborů Štěpánka rozčílilo. "Jestliže pan Červíček coby náš člen požádá o to, aby byl senát doplněn o někoho z odborů, tak na to má nárok. Jestliže ho v tomto řízení zastupuje advokát, tak veškeré jeho kroky neznamenají, že o to žádá advokát, ale že to žádá člověk, který ho zmocnil. To jsou základní právní věci, které je na vnitru asi minuly," uvedl ke kauze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

11:36 „Hidžábnice“ a Zemanem oceněná ředitelka: Diskriminace, souhlasí muslimka s rozsudkem. Ale Stanislav Křeček...

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček a teplická Arabka a muslimka Eman Ghalebová se vyjádřili k roz…