Vojáci USA budou kvůli Rusku v Pobaltí a Polsku celý příští rok

24.11.2014 12:33 | Zprávy

Američtí vojáci zůstanou v Polsku a ve třech pobaltských státech po celý příští rok, aby „předešli ruské agresi". Podle agentury AFP to v litevské metropoli Vilniusu řekl generálporučík Ben Hodges. USA poslaly letos v dubnu celkem 600 vojáků „ke cvičením" v těchto čtyřech státech kvůli jejich obavám v souvislosti s ukrajinskou krizí.

Vojáci USA budou kvůli Rusku v Pobaltí a Polsku celý příští rok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Start vrtulníku Mi-171

„Americké síly zůstanou zde, v Litvě, stejně jako v Estonsku, Lotyšsku a v Polsku tak dlouho, dokud to bude nezbytné pro odražení ruské agrese," prohlásil před novináři Hodges, který je velitelem centrálního velení všech pozemních sil NATO (LANDCOM).

„Naplánovali jsme střídání (jednotek) na celý příští rok. Jednotky (pro toto střídání) jsou již určeny," dodal podle AFP generál.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Šmírování

Je evidentní, že se EU snaží prosadit to šmírovaná lidí za každou cenu. Zajímá mě, kdo za tím stojí a proč to pořád řeší, když co vím, je většina členských států proti? Nebo vy jste snad pro?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Holec o rozkladu ODS. Mohlo by prý dojít dokonce i na Marka Bendu

20:10 Holec o rozkladu ODS. Mohlo by prý dojít dokonce i na Marka Bendu

Odchod jihočeského hejtmana Martina Kuby z ODS a příprava vlastního hnutí vyvolaly rázné reakce např…