Vojtěch uvedl, kdy se zavřou školy. Cítím bezmocný vztek, neudržel se ódéesák Baxa

18.09.2020 11:28

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch ve veřejnoprávní televizi oznámil, za jaké situace dojde k opětovnému uzavření škol.

Vojtěch uvedl, kdy se zavřou školy. Cítím bezmocný vztek, neudržel se ódéesák Baxa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch
reklama

Na jaře tohoto roku se většina občanů naučila, co je to reprodukční číslo. Toto číslo ukazuje, kolik dalších lidí může nakazit nositel koronaviru. Pokud se reprodukční číslo „R“ přehoupne přes 1, společnost by se měla mít na pozoru, protože hrozí zrychlování epidemie.

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch v Událostech, komentářích České televize potvrdil, že reprodukční číslo sleduje. Situace podle něj není dobrá, protože počty nemocných rostou podstatně rychleji než na jaře. Jedna věc však podle něj přesto zůstává pozitivní. Nijak významně neroste smrtnost viru a to je podle Vojtěcha zcela zásadní.

Prozradil také, kdy se zavřou školy. „Pokud se budeme blížit k reprodukčnímu číslu dva, což by bylo velmi explozivní, zavedeme distanční výuku,“ řekl.

A poslanec Martin Baxa, expert ODS pro oblast školství, už se neudržel. Konstatoval, že po projevu pana ministra cítil už jen „bezmocný vztek“.  „Bylo slibováno, že budou navýšeny kapacity, k tomu nedošlo. Pan ministr mluvil o tom, že se dostaneme až k pětadvaceti tisícům testů, ale to číslo zatím naplněno není,“ udeřil na člena vlády.

Obdobně kritický byl k ministrovi lidovecký poslanec Marek Výborný, který upozornil, že vláda ustavila řadu orgánů pro řešení koronavirové krize, ale hnutí ANO odmítá aktivovat Ústřední krizový štáb, což je podle Výborného zásadní chyba.

Podle Vojtěcha naprosto stačí, že funguje Rada vlády pro zdravotní rizika, o které pravidelně mluví i premiér Andrej Babiš (ANO).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

9:21 VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

Podle evolučního biologa a parazitologa Jaroslava Flegra bude o rozvolňování opatření a o případném …