Volby: Klára Samková sepsala něco, co velmi vytočí Andreje Babiše

10.10.2016 7:11

S Andrejem Babišem (ANO) v Česku sílí korporátní fašismus, varuje advokátka Klára Samková. Pokud voliči nebudou u voleb přemýšlet, jednoho dne možná zjistí, že umetli vládní cestičku k moci novému Mussolinimu. První autoritářský vládce Benito Mussolini ovládl Itálii na počátku 20. let 20. století a zavlekl ji do války. Nakonec neslavně skončil.

Volby: Klára Samková sepsala něco, co velmi vytočí Andreje Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Samková

Andrej Babiš (ANO) může slavit. Ačkoli sedí v koaliční vládě s ČSSD a KDU-ČSL, podařilo se mu voliče přesvědčit, že je jaksi i opoziční stranou, a až dostane tu správnou příležitost, zařídí lepší Česko. Bude lépe vybírat daně, zatočí s korupcí a tak podobně. Když odhlédneme od toho, že je ministrem financí, takže už má tři roky možnost tento program prosazovat, Babišova hesla zní lákavě.

Klára Samková však na sociální síti Facebook důrazně žádá voliče, aby se nad sliby šéfa hnutí ANO zamysleli ještě jednou a zvážili, kam může tento politik Českou republiku opravdu dovést.

„Jsem stále více a více přesvědčena o tom, že výsledky voleb ukazují na jedno: na naprosté zmatení pojmů. Podle toho, s kým jsem kdy mluvila s voliči ANO, tak ti byli přesvědčeni, že Babiš slíbil, že ‚zatočí‘ s rozkrádáním státního majetku a zvýší efektivitu výběru daní, což tito lidé považovali za takový klad, že je volili. Cožpak o to, záměr dobrý, ale bohužel praxe jiná: Tyto ‚dobré úmysly‘ totiž jsou uplatňovány jen vůči malým podnikatelům a OSVČ. Protože naprostá většina občanů si vůbec nedovede představit, jak to chodí v korporacích, nevidí ani ty nástroje, se kterými tam je možné pracovat (daňové optimalizace, sídla v jiných zemích, nejlépe offshorových, daňové pobídky a dotace), takže nevidí, že ve skutečnosti dali svůj hlas KORPORÁTNÍMU FAŠISMU,“ varuje advokátka.

JUDr. KLára A. Samková, Ph.D.

  • BPP
  • kandiduji do europarlamentu za Alternativu pro ČR 2017
  • mimo zastupitelskou funkci

Voliči, kteří odevzdali hlas Andreji Babišovi, v podstatě umetli cestičku k moci vůdci typu italského diktátora Benita Mussoliniho. Ten získal moc ve 20. letech 20. století pověstným pochodem na Řím, nikoli ve volbách. Když definitivně ovládl Itálii, poslal tisíce svých odpůrců do internačních táborů. Po boku Adolfa Hitlera vtáhl Itálii do druhé světové války, a to se mu nakonec stalo osudným. V roce 1945 byl zastřelen italskými partyzány.

Klára Samková doslova napsala:

Jsem stále více a více přesvědčena o tom, že výsledky voleb ukazují na jedno: na naprosté zmatení pojmů. Podle toho, s km jsme kdy mluvila s voliči ANO, tak tito byli přesvědčeni, že Babiš slíbil, že "zatočí" s rozkrádáním státního majetku a zvýší efektivitu výběru daní, což tito lidé považovali za takový klad, že je volili. Cožpak o to, záměr dobrý, ale bohužel praxe jiná: Tyto "dobré úmysly" totiž jsou uplatňovány jen vůči malým podnikatelům a OSVČ. Protože naprostá většina občanů si vůbec nedovede představit, jak to chodí v korporacích, nevidí ani ty nástroje, se kterými tam je možno pracovat (daňové optimalizace, sídla v jiných zemích, nejlépe offshorových, daňové pobídky a dotace) takže nevidí, že ve skutečnosti dali svůj hlas KORPORÁTNÍMU FAŠISMU.
Je nutno to stále nutno znovu a znovu vysvětlovat.
TAKŽE: chápu, že jste to mysleli (alespoň doufám) dobře. Právě jste však umetli cestičku k moci Mussolinimu.
Prosím, přemýšlejte o tom!!
Díky, KLára

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…