Volby ve Švédsku: Protiimigrační stranu čeká historický úspěch

07.09.2018 7:50 | Zprávy

Švédové míří k parlamentním volbám, a protože hlavním tématem je migrace, nacionalistická strana Švédští demokraté očekává v nedělních parlamentních volbách nejspíše historický úspěch. Protiimigračním Švédským demokratům by podle průzkumů mohla dát svůj hlas pětina voličů.

Volby ve Švédsku: Protiimigrační stranu čeká historický úspěch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Akce na podporu švédského policisty, který upozornil na nesmírný nárůst kriminality páchaná migranty a začal být kvůli tomuto sdělení perzekuován

Nacionalistická strana Švédští demokraté je v centru zájmu švédské společnosti od roku 2015, kdy v 9,5milionovém Švédsku požádalo o azyl 163.000 lidí, což byl z hlediska Evropy největší počet v poměru na jednoho obyvatele. Od té doby je téma migrace hlavním hybatelem politických debat. 

V posledních letech totiž tradiční voliči sociální demokracie hlasují pro Švédské demokraty, protiimigrační a euroskeptickou stranu, jež brojí proti zavedeným elitám. „Myslím si, že místní lidé chtějí změnu. Chtějí, aby společnost byla jako dříve,“ říká předseda místní organizace Švédských demokratů Mats Larsson.

Před volbami všechny hlavní politické strany uvedly, že se Švédskými demokraty nebudou spolupracovat. Jestliže ale tuto stranu podpoří kolem 20 procent voličů, nedokáže středolevý ani středopravý blok vytvořit většinovou vládu a dají se očekávat vleklá povolební jednání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

18:40 „Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

Interní průzkum Ministerstva vnitra, z něhož citoval novinář Jakub Zelenka, odkrývá pro současnou vl…