Volební dilema středočeského podnikatele. Přetahují se o něj ODS s Babišem

31.08.2013 15:45

ODS a Babišovo hnutí ANO 2011 se přetahují o podnikatele Tomáše Březinu. Je tedy docela dobře možné, že se objeví na kandidátce jedné z politických stran ve středních Čechách. Píše o tom server Českápozice.cz, kterému šéfové stran potvrdili, že s Březinou jednají.

Volební dilema středočeského podnikatele. Přetahují se o něj ODS s Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Zeman řekl, že s podpisem otálet nebude

Dva měsíce před předčasnými volbami strany finišují se sestavováním kandidátek. Ve středních Čechách za TOP 09 kandiduje Miroslav Kalousek a Česká pozice.cz má informace, že by se mu mohl postavit známý český podnikatel a majitel firmy Best Tomáš Březina. Pikantní na celé záležitosti je, že se o Březinovo angažmá prý zajímá jak vedení ODS, tak hnutí ANO 2011 Andreje Babiše. Obě strany by rády jeho volební potenciál využily.

Tomáš Březina České pozici potvrdil, že o svém vstupu do politiky uvažuje. „Intenzivně přemýšlím o zemi, v níž žiji, a o civilizaci, ve které žiji. Mohu potvrdit, že jsem v posledních měsících s panem předsedou ODS Martinem Kubou i s panem předsedou ANO Babišem několikrát hovořil,“ řekl .

Server, který je spojován právě s Andrejem Babišem a jeho hnutím, upřesňuje, že by to nebylo poprvé, kdy Březina vstupuje do politiky. V roce 1996 byl zvolen do Poslanecké sněmovny právě za ODS. Po rozštěpení strany přešel do Unie svobody, avšak v únoru 1998 z rodinných důvodů na poslanecký mandát rezignoval.

Jednání s Březinou potvrdili Kuba i Babiš

Úřadující předseda ODS Martin Kuba, jenž měl údajně sám zájem o vedení středočeské kandidátky, by Březinův potenciál rád využil. „Bavili jsme se o podpoře pravicové politiky. Potěšilo mě, že byl ochoten se na obnově ODS podílet, a to i kandidaturou v parlamentních volbách. Jeho pozice ve středních Čechách by dle mě byla velmi dobrá, protože by to byl důstojný soupeř Miroslava Kalouska a Andreje Babiše,“ řekl česképozici.cz Kuba.

Server má i vyjádření Andreje Babiše. „S panem Březinou hovořím zhruba rok a půl až dva roky. Je to výrazný člověk, který by byl pro ANO i českou politickou scénu přínosem. Je to oceněný podnikatel, který zaměstnává množství lidí a v Česku úspěšně podniká,“ napsal prý Babiš.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po konci Lipovské zbývá ještě jeden terč, Duka. Šarapatka nabíjí kanón

17:28 Po konci Lipovské zbývá ještě jeden terč, Duka. Šarapatka nabíjí kanón

Někdejší člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka zajásal nad koncem ekonomky Hany Lipovské v tomto tělese. Pos…