Voliči by už měli mít lístky se jmény budoucích europoslanců

20.05.2014 6:32 | Zprávy

Poslední ze zhruba osmi milionů voličů v Česku by nejpozději dnes měli dostat hlasovací lístky pro volby do Evropského parlamentu. Z 850 aktuálních kandidátů zkraje nadcházejícího víkendu vyberou 21 europoslanců, kteří budou reprezentovat ČR po nadcházejících pět let.

Voliči by už měli mít lístky se jmény budoucích europoslanců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

Šedomodré obálky se sadou lístků, informacemi o způsobu hlasování a adresou volební místnosti lidé dostávají zpravidla do poštovních schránek. Pokud by některý volič lístky přece jen nedostal, obdrží je ve volební místnosti.

Na rozdíl od jiných typů voleb jsou hlasovací lístky ve všech regionech stejné. Lidé si budou moci lístek s preferovanou stranou připravit už doma. Mohou na něm navíc zvýhodnit nejvýše dva kandidáty zakroužkováním pořadového čísla před jejich jménem. Evropské volby se i v tomto liší od sněmovních, při nichž si lidé mohou zakroužkovat až čtyři preferované adepty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Kateřina​ Stojanová byl položen dotaz

Vazby

V politice má vazby na podnikatele a miliardáře kde kdo. Asi jim nezabráníte, nebo vás napadá jak? Nebylo by ale možné, aby ty vazby byli politici povinni třeba uveřejňovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zatímco kavárna vrčí na Kubu, z ODS přilétla další bomba

9:54 Zatímco kavárna vrčí na Kubu, z ODS přilétla další bomba

Minulý týden odešel z ODS hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Tomu teď někteří podporovatelé SPOL…